Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Prezentacja Asseco AMMS na Polsko-Białoruskim Szczycie Zdrowia

Trzecia edycja Polsko-Białoruskiego Szczytu Zdrowia odbyła się w dniach 19-20 października. Jej organizatorem był Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej oraz Brzeski Szpital Obwodowy. Patronat honorowy nad tegorocznym wydarzeniem objął Minister Zdrowia – Konstanty Radziwiłł oraz Marszałek Województwa Lubelskiego – Sławomir Sosnowski.

 

W trakcie konferencji, Asseco zaprezentowało system Asseco Medical Management Solutions – Asseco AMMS, kompleksowe rozwiązanie informatyczne dla dużych oraz średnich szpitali, klinik, centrów medycznych, przychodni i ambulatoriów. Zapewnia on obsługę części medycznej (HIS) oraz administracyjnej (ERP) placówki.

 

Wśród tematów Polsko-Białoruskiego Szczytu Zdrowia znalazły się m.in. rozwój medycyny w dziedzinie ginekologii i położnictwa. Inspiracją do niego był program koordynowanej opieki nad kobietą w ciąży (KOC). Projekt ten wspiera System Informatyczny Monitorowania Profilaktyki (SIMP), którego twórcą jest Asseco Poland. Rozmawiano także o jakości w ochronie zdrowia i jej znaczeniu w procesie udzielania świadczeń zdrowotnych zarówno w Polsce jak i na Białorusi.

 

Polsko-Białoruski Szczyt Zdrowia, jak co roku był doskonałą okazją do debaty o obecnym i przyszłym stanie systemów ochrony zdrowia w Polsce i na Białorusi.

 

Relacja video z wydarzenia jest dostępna na stronie pulsmiasta.tv

Zobacz także