Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Prezentacja Asseco na SNOMED CT Expo 2017

Przedstawiciele Asseco wzięli udział w konferencji SNOMED CT Expo 2017, która odbyła się w dniach 19-20 października w Bratysławie, na której zaprezentowali produkty i rozwiązania dedykowane rynkowi ochrony zdrowia.

 

SNOMED CT Expo jest konferencją, w której co roku uczestniczą przedstawiciele administracji rządowej, specjaliści IT ds. zdrowia, lekarze, naukowcy z całego świata. Wydarzenie daje możliwość zaprezentowania najnowszych osiągnięć technologicznych. Program konferencji był poświęcony różnym zagadnieniom z zakresu zastosowania klasyfikacji SNOMED CT, czyli systemu terminologii klinicznej, który jest przeznaczony do opisywania danych pacjenta dla celów klinicznych. W tegorocznej edycji prelegentami był m.in. Minister Zdrowia Słowacji JUDr. Ing. Tomáš Drucker oraz Wiceminister Zdrowia Marek Tombarkiewicz.

 

Pion Opieki Zdrowotnej Asseco był jednym z wystawców konferencji. Na swoim stoisku zaprezentował rodzinę produktów dedykowaną jednostkom ochrony zdrowia, m.in. Asseco Medical Management Solutions (Asseco AMMS), produkt skierowany do dużych oraz średnich szpitali, klinik, centrów medycznych, przychodni i ambulatoriów. A także inne rozwiązania dla zdrowia, w tym Bank Krwi i Tkanek, System Informatyczny Monitorowania Profilaktyki (SIMP), który wspiera program koordynowanej opieki nad kobietą w ciąży (KOC).

 

Pomysłodawcą konferencji SNOMED CT Expo jest międzynarodowa organizacja non-profit – SNOMED International, która została założona w 2007 r. przez 9 państw członkowskich (Australia, Kanada, Dania, Litwa, Szwecja, Holandia, Nowa Zelandia, Wielka Brytania i Stany Zjednoczone). Polska, jest reprezentowana w SNOMED International przez Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia od grudnia 2011 r., a Dyrektor CSIOZ – Marcin Węgrzyniak, jest przewodniczącym General Assembly, czyli walnego zgromadzenia, będącego najważniejszą jednostką w organizacji w kadencji na lata 2017/2018.

Zobacz także