Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco wspiera polskie uczelnie

Ponad 170 Rektorów, Prorektorów i Kanclerzy spotkało się 27 marca w Warszawie, aby podyskutować o przyszłości polskiej edukacji wyższej. Konferencję „Uczelnia 3.0” zorganizowało Asseco Data Systems pod honorowym patronatem Polskiej Akademii Nauk. Głównym tematem były wyzwania, jakie stoją przed polskimi uczelniami – zarówno pod kątem światowych trendów w rozwoju edukacji wyższej, jak również w kontekście tegorocznej szansy na wykorzystanie unijnych środków na innowacyjne projekty wdrożeniowe

Otwierający Konferencję wiceprezes Polskiej Akademii Nauk prof. Paweł Rowiński mówił m.in. o tym, jakie powinny być polskie uczelnie, aby więcej młodych ludzi z zagranicy chciało na nich studiować:

Muszą to być instytucje nowoczesne i doskonale zinformatyzowane – po to, żeby mogły działać w sposób sieciowy, żebyśmy mogli przystosować się do nowych wyzwań, do wirtualnego świata, z którym będziemy mieli do czynienia w znacznie większym stopniu.

prof. Paweł Rowiński, Wiceprezes Polskiej Akademii Nauk

Kompleksowa oferta, jaką dla szkolnictwa wyższego przygotowało Asseco Data Systems obejmuje wszystkie obszary działalności uczelni. Dedykowane rozwiązania stworzone w oparciu o innowacyjne technologie IT wspierają bowiem zarówno sam proces zarządzania uczelnią i jej zasobami, jak również sferę dydaktyczną: nowe metody nauczania nauczania, tworzenie innowacyjnych programów edukacyjnych oraz zawodową ścieżkę absolwentów. Dzięki kilkunastoletniemu doświadczeniu na tym międzynarodowym rynku edukacji wyższej, Asseco Data Systems pomaga uczelniom tworzyć kompleksowe, indywidualne plany rozwojowe oraz skutecznie wspierać je w procesie aplikowania o zewnętrzne źródła finansowania.

To jest wyjątkowy okres dla uczelni – z jednej strony pozytywne zmiany w prawodawstwie, a z drugiej strony uczelnie dojrzały do decyzji, że informatyzacja jest konieczna i potrzebna. Asseco chce wnieść swoją cegiełkę w zmiany zachodzące w polskim szkolnictwie wyższym.

Daniel Lala, Wiceprezes Asseco Data Systems odpowiedzialny za sektor edukacji.

Dyskusji o przyszłości polskiej nauki towarzyszyły prezentacje partnerów technologicznych Asseco – firm Microsoft i Unit4 na temat narzędzi informatycznych wspierających funkcjonowanie uczelni.

Więcej o ofercie Asseco dla uczelni: dlauczelni.assecods.pl

Zobacz także