Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Silna pozycja Asseco na arenie międzynarodowej – raport Dziennika Rzeczpospolita

Asseco znalazło się w czołówce zestawienia polskich firm, prowadzących działalność inwestycyjną na rynkach zagranicznych. Ranking został przygotowany przez Dziennik Rzeczpospolita. Uwzględnia on dane dotyczące wartości posiadanych aktywów zagranicznych oraz przychodów przedsiębiorstw za 2018 rok.

Formula Systems należąca do Grupy Asseco znalazła się na 4. miejscu notowania z blisko 5,5 mld zł aktywów ulokowanych łącznie w 23 krajach, a Asseco International na 8. pozycji z 3,1 mld zł, działające na 26 rynkach. Natomiast pod kątem przychodów ze sprzedaży Formula Systems zajęła 5. pozycję z 5,4 mld zł, a Asseco International 9. z wynikiem 2,6 mld zł.

Zestawienie Dziennika Rzeczpospolita powstało na podstawie danych z rocznych sprawozdań finansowych spółek notowanych na GPW, a także informacji udostępnionych przez podmioty niepubliczne.

Zobacz także