Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Mocna pozycja Asseco w V Mistrzostwach Polski Informatyków w Maratonie

9 października br. Asseco Active Team aktywnie reprezentowało nas nie tylko w Rzeszowie, ale również podczas 17. PKO Poznań Maratonu. Z piątki naszych zawodników najlepszy okazał się Grzegorz Obrębski z czasem 3:04:46, jednocześnie zajmując 12. miejsce w V Mistrzostwach Polski Informatyków w Maratonie, którego klasyfikacja była prowadzona podczas tej imprezy.

 

W zestawieniu obejmującym specjalistów z branży IT 13. miejsce zajął z kolei Tomasz Siuchniński, a 85. był Radosław Tylutki.

 

Dla całej naszej piątki był to bardzo udany bieg, mimo że w moim przypadku w połowie dystansu nic tego nie zapowiadało. Grzegorz Obrębski, Tomek Siuchniński (3:06:22), Konrad Król (3:27:48) i ja (3:55:59) pobiliśmy nasze rekordy życiowe, z kolei Tomek Zawadzki (4:31:14) tym występem skompletował pożądaną przez wielu biegaczy-amatorów Koronę Maratonów Polskich – powiedział Radosław Tylutki, Starszy Programista, Asseco Poland. Przed startem nie przypuszczałem, że ten bieg będzie mnie kosztował tyle zdrowia. Jechałem do Poznania dobrze przygotowany, by osiągnąć planowany wynik, jednak jak się okazało maraton miał wobec mnie swoje plany. W połowie dystansu pojawiły się nieoczekiwanie problemy mięśniowe, a od 25. kilometra biegłem z dużym dyskomfortem i zaciśniętymi zębami aż do mety. Odrobina szczęścia i mnóstwo silnej woli pozwoliły mi jednak osiągnąć cel tj. dobiec do mety i mimo wszystko poprawić wynik sprzed roku o 4 minuty – dodał.

 

Zobacz także