Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Finał Asseco STARTER

32 stażystów wzięło udział w 1. edycji programu stażowego Asseco STARTER, podczas którego zdobyli pierwsze profesjonalne doświadczenia zawodowe w Asseco Poland. Po trzech miesiącach wakacyjnego programu wszystkim jego uczestnikom zaproponowano pracę w Asseco. Ponad 70 proc. stażystów dołączyło do naszego zespołu. Pozostałe osoby, które nie były w stanie połączyć pracy z nauką, wróciły na uczelnie.

 

Studenci zdybywali praktyczną wiedzę podczas codziennych zadań oraz mieli okazję uczestniczyć w specjalistycznych szkoleniach. Na zakończenie programu wzięli udział w ankiecie oceniającej Asseco STARTER. Średnia ocen to 4,71 (w skali 1-5).
 

Stażyści bardzo docenili swoich opiekunów, opisując ich jako osoby wspierające, pomocne, z dużym doświadczeniem i chęcią do dzielenia się wiedzą. Dostrzegli również inne atuty Programu STARTER, takie jak świetna atmosfera pracy oraz mili i profesjonalni współpracownicy w zespole. Najcenniejsza dla nich była zaś możliwość praktycznego wykorzystania wiedzy podczas pracy na różnym oprogramowaniu.
 

Pracowałam w profesjonalnym zespole i bardzo dużo się nauczyłam. Właśnie dzięki moim kolegom proces adaptacji przebiegł bezstresowo i w każdym momencie mogłam ich  prosić o pomoc. Żadna osoba nigdy nie powiedziała <nie>. – powiedziała Iryna Korpeso, Stażystka z Pionu Rolnictwa.

 

Poznałem wielu doświadczonych programistów. Dzięki ich radom o wiele szybciej przyswajałem nową wiedzę. Zobaczyłem także jak wygląda praca w „prawdziwym” zespole programistycznym przy dużym projekcie, co na pewno jest przydatnym doświadczeniem, ponieważ do tej pory miałem styczność jedynie z projektami studenckimi – powiedział Arkadiusz Junik, Stażysta z Pionu Banków Komercyjnych.
 

Dzięki programowi Asseco STARTER stażyści będą zbierać nowe doświadczenia i już jako pracownicy Asseco zaczną realizować samodzielne zadania oraz rozwijać swoje kompetencje w codziennych obowiązkach. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów zawodowych!
 

Kolejna edycja programu rozpocznie się wiosną 2017 r.

Zobacz także