Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Mocna końcówka sezonu Asseco Active Team

Tradycyjnie w pierwszy weekend września, w Malborku odbył się Castle Triathlon im. Bartosza Kubickiego na dystansie Ironman (3800 m pływania, 180 km jazdy na rowerze oraz 42 km biegu) oraz 1/2 Ironman (1900 m pływania, 90 km jazdy na rowerze oraz 21 km biegu). W zawodach wzięło udział łącznie ok. 850 osób, w tym siedmiu „mocnych zawodników” z Asseco Active Team.

 

Na dystansie długim wystartował Michał Rybczyński oraz Jarosław Skrzydło, który stawił się na mecie po 12h:26m:13s zmagań. Natomiast na tzw. „połówce” czyli dystansie ½ Ironmana rozgrywane były otwarte Mistrzostwa Polski w triathlonie, na którego starcie stawiło się pięciu naszych zawodników w składzie: Michał Barański, Sławomir Pruchniewski, Jarosław Adamski, Maciej Cieślar, Marek Pieróg. Najlepszy z drużyny okazał się Sławomir Pruchniewski, który ukończył zawody po 4h:46m:53s.

 

Jarosław Skrzydło z Pionu Rolnictwa, tak skomentował przebieg triathlonu:

Start na takich zawodach to czysta przyjemność, zwłaszcza gdy czekasz na to cały rok. Wszystko zaczyna się bardzo wcześnie, pobudka jest już o 3 rano, a o 5 trzeba pojawić się w strefie startowej, żeby sprawdzić rower, przygotować się do startu, zrobić rozgrzewkę. Kilka minut przed 6, wejście do wody (pływanie w rzece Nogat), której temperatura wynosi 17 st. C., po chwili oczekiwania wypełnionej próbą znalezienia najlepszej pozycji do startu zaczął się początek rywalizacji. Pierwszym etapem było pływanie na dystansie 3,8 km podzielone na 4 pętle. Do końca pierwszej z nich było dość tłocznie, potem stawka się nieco rozluźniła i można było spokojnie płynąć w swoim tempie. Po odcinku wodnym nadszedł czas na etap rowerowy składający się także z 4 pętli po 45 km każda. Ostatnia część, biegowa zakładała klasyczny maraton (42 km), podzielony na 4 okrążenia. Sytuacja w tzw. ‘Strefie Finishera’ dla obserwatorów wyglądała dość zabawnie, ponieważ na mecie grupa zmarzniętych i bardzo zmęczonych zawodników wpadła sobie w ramiona i gratulowała. Trzeba tego spróbować – powiedział.

 

To była już 16. edycja Castle Triathlon Malbork im. Bartosza Kubickiego. Do udziału w niej zgłosiła się rekordowa liczba uczestników. Trzy dystanse do wyboru oraz atrakcyjność tras sprawiają, że co roku startuje w nim coraz więcej zawodników, w tym drużyna Asseco Active Team.

 

Oficjalna strona zawodów: www.castletriathlon.com

 

Zobacz także