Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Jakich rozwiązań „smart” potrzebuje Warszawa?

Biuro Rozwoju Gospodarczego m.st. Warszawy oraz Fundacja Envisio zorganizowały warsztat ekspercki pt „Smart city = smart Warsaw”. Jednym z zaproszonych panelistów był Paweł Sokołowski, Dyrektor ds. Rozwoju w Obszarze Smart City, który przedstawił propozycje inteligentnych rozwiązań, które mogłyby być wdrożone w Warszawie.

Cykliczne wydarzenia pod hasłem „Smart city = smart Warsaw” skierowane są do przedstawicieli świata biznesu, jednostek naukowych, organizacji branżowych, ekspertów. Celem jest nawiązanie międzypodmiotowego dialogu, który pomógłby wypracować nowe pomysły na działanie warszawskiego ratusza pod kątem rozwoju Warszawy w duchu inteligentnego miasta.

W panelu eksperckim pt „Jakich rozwiązań „smart” i jakiego modelu współpracy wokół nich potrzebuje Warszawa?” oprócz przedstawiciela Asseco wzięli udział Tadeusz Ostrowski, Dyrektor Biura Cyfryzacji m. st. Warszawy, Agata Gajdak z firmy Smart Factor, Sławomir Wilczyński z Polskiego Komitetu Normalizacyjnego oraz Grzegorz Slusarczyk z firmy Signify.

Podczas dyskusji poruszano różne kwestie związane z wykorzystaniem zaawansowanych technologii w celu podniesienia jakości życia mieszkańców, elektromobilnością, systemach generujących oszczędność miejskiej energii i korzyściom wynikającym z analizy BigData.

„Warsztat „Smart city = smart Warsaw” był świetną okazją do wymiany poglądów i doświadczeń z ekspertami różnych środowisk zajmujących się tematyką inteligentnych miast – zarówno od strony firm technologicznych, jak i wdrażających je organów administracji publicznej. Uczestnicy spotkania mieli też okazję zapoznać się z projektami smart city, które Asseco realizowało m.in. w Rzeszowie i Tychach” – powiedział Paweł Sokołowski, Dyrektor ds. Rozwoju w Obszarze Smart City.

Spotkanie odbyło się 5 listopada w Warszawskim Pawilonie Architektury Zodiak.

Zobacz także