Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco na Europejskim Forum Cyberbezpieczeństwa CYBERSEC

W dniach 29-30 października w katowickim Międzynarodowym Centrum Kongresowym odbył się CYBERSEC – V Europejskie Forum Cyberbezpieczeństwa. Tegoroczny temat przewodni tego wydarzenia to “Zabezpieczenie cyfrowego DNA świata”. Wśród zaproszonych prelegentów z całego świata zajmujących się na co dzień zagadnieniami bezpieczeństwa IT znalazł się  Andrzej Dopierała, wiceprezes Asseco Poland i Prezes Asseco Data Systems, który wziął udział w panelu „Cybersec for development: bridging global gaps in cybersecurity” 

 

Uczestnicy panelu dyskutowali o potrzebie budowania przez Polskę własnych możliwości w zakresie cyberbezpieczeństwa, ale też wspierania przez władze oddolnych ruchów cyfrowych i koordynowania współpracy w tym zakresie z innymi państwami. Paneliści wspólnie doszli do wniosku, że edukacja cyfrowa powinna zaczynać się już od najmłodszych lat.

„Wszyscy uczestnicy rynku muszą pracować na rzecz globalnego cyberbezpieczeństwa. Dziś ta branża w Polsce nie jest wystarczająco silna i zwykle bazuje na globalnych rozwiązaniach. Rząd może to zmienić, współpracując z sektorem prywatnym i dostarczając rodzime produkty” – powiedział Andrzej Dopierała, Prezes Asseco D.S. i Wiceprezes Asseco Poland.

W dyskusji wzięli również udział Damjan Manchevski – Minister Cyfryzacji i Administracji Macedonii Północnej, Marek Niedużak – Podsekretarz stanu w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii, Christopher Painter – przedstawiciel The Global Commission on the Stability of Cyberspace w Departamencie Stanu USA oraz Michael Bem – Dyrektor wykonawczy Banku UBS.

 

Zobacz także