Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Jak skutecznie ochronić firmę przed cyberatakiem?

Świadomość klientów wobec zagrożeń ze strony cyberprzestępców rośnie z roku na rok. Stąd wzrost zainteresowania rozwiązaniami technologicznymi, które będą w stanie zabezpieczyć biznes przedsiębiorców. Czy produkty i usługi oferowane w modelu chmurowym są właściwym wyborem? Więcej na ten temat mówi Mariusz Szczęsny, Dyrektor Działu Cyberbezpieczeństwa w Asseco.

Świadomość polskich firm w zakresie znaczenia cyberbezpieczeństwa i wagi ryzyka płynącego z zagrożeń systematycznie rośnie. Coraz większy jest więc rynek usług z zakresu bezpieczeństwa informacji, realizuje się coraz więcej dużych projektów tego typu.

Jak skutecznie przekonać klienta, że bezpieczeństwo nie jest tylko kosztem dla jego firmy?

Ponieważ rośnie świadomość zagadnień związanych z cyberbezpieczeństwem, coraz łatwiej przekonać klienta, że to nie tylko koszt, ale inwestycja zwiększająca prawdopodobieństwo osiągnięcia sukcesu biznesowego. W niektórych sektorach takie inwestycje stają się koniecznością wynikającą z przepisów prawa.

Czy dbanie o compliance wystarczy do budowania strategii bezpieczeństwa?

Obszar compliance i związane z nim obowiązki są regulowane określonymi przepisami prawa. Strategia bezpieczeństwa firmy powinna je oczywiście uwzględniać, co do zasady natomiast pokrywa ona wszystkie aspekty związane z bezpieczeństwem przetwarzanych informacji, nie tylko te, które wynikają z regulacji.

Jakie nastawienie mają polscy klienci do oferty typu Security as a Service?

Usługi w modelu SaaS dają wiele korzyści różnym grupom klientów. Ze względu na to, że dają one gwarancję wysokiej jakości usług bez konieczności zatrudniania wykwalifikowanego zespołu specjalistów od cyberbezpieczeństwa jest to dobre rozwiązanie dla wielu firm. Ze względu na efektywność kosztową nawet duże przedsiębiorstwa decydują się realizować część swojej strategii bezpieczeństwa w takiej formule. Możliwość zastosowania takiego rozwiązania zależy od specyfiki firmy i poziomu wrażliwości przetwarzanych informacji. Integralną formą dostarczania usług SaaS jest stosowanie rozwiązań opartych o chmurę obliczeniową, które zapewniają wysoki poziom dostępności oraz obsługę realizowaną przez doświadczonych profesjonalistów. Obserwując rynek tych rozwiązań jesteśmy przekonani, że segment ten będzie się sukcesywnie rozwijał w kolejnych latach.

Fragmenty wypowiedzi zostały opublikowane w artykule „Jak to jest z tym bezpieczeństwem” w miesięczniku CRN, 30.09.2019 r., nr 9, str. 40.

Zobacz także