Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Jak Asseco wspiera talenty?

Asseco for the Future to inicjatywa, której celem jest wspieranie talentów i realna pomoc w realizacji ich pomysłów z zakresu informatyki oraz robotyki. Do akcji dołączyła właśnie słowacka spółka z Grupy Asseco – CEIT. Zajmuje się ona tworzeniem innowacyjnych rozwiązań, m.in. w zakresie automatyki przemysłowej oraz inżynierii strukturalnej i materiałowej. Firma dostarcza również autonomiczne roboty, usprawniających pracę na liniach montażowych np. fabryki Volkswagena. 19 września 2019 r. gośćmi CEIT Lab w Żylinie na Słowacji był zespół Spice Gears, którego sponsorem jest Asseco.

Wydarzenie było okazją do wymiany doświadczeń oraz możliwością omówienia pomysłów zespołu Spice Gears, dotyczących stworzenia robota, który w tym roku wystartuje na międzynarodowym konkursie The First Global Challenge w Dubaju. Poza tym Drużyna miała okazję do zdobycia wiedzy na temat m.in. smart design, wykorzystania sensorów IoT w robotyce, druku 3D oraz funkcjonowania wirtualnej fabryki, której pomysłodawcą jest słowacka spółka z Grupy Asseco.

Podczas wizyty w CEIT Lab mieliśmy okazję przekonać się, jak nowoczesne technologie, takie jak pojazdy autonomiczne i rzeczywistość wirtualna, mogą wpływać na codzienną pracę. Mogliśmy również porozmawiać z inżynierami, którzy je tworzą. To była dla nas niesamowita lekcja. Wiele się nauczyliśmy i będziemy mogli wykorzystać to doświadczenie do wydajniejszej pracy nad naszymi robotami – powiedział Dariusz Głuchowski, Mentor Drużyny Spice Gears.

Spotkanie poprowadził Andrej Štefánik, który w CEIT pełni rolę Dyrektora R&D.

 

Zobacz także