Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Hurtownia danych w chmurze czy lokalnie?

Hurtownia danych może być wdrożona zarówno lokalnie, jak i w chmurze. To na jaki model wdrożenia zdecyduje się organizacja zależy m.in. od tego w jaki sposób chce pobierać dane z systemu oraz jak go rozwijać.

Rozwiązanie w chmurze jest rozwiązaniem w pełni mobilnym. Dostęp do niego jest zapewniony z dowolnej lokalizacji po szyfrowanym łączu VPN. Hurtownia danych udostępniana w takim modelu pozwala na redukcję kosztów infrastruktury. Dodatkowo wszelkie prace związane z aktualizacją oprogramowania czy środowiska są wykonywane przez dostawcę usługi. Chmura pozwala też na minimalizację kosztów dzięki skalowalności zasobów, czyli dostosowaniu ich do bieżącego zapotrzebowania. Ponadto dostępna jest opcja dynamicznego tworzenia środowisk testowych. Trend przenoszenia rozwiązań do chmury sprawił także, że wiele usług, które są udostępniane w chmurze posiada więcej funkcjonalności niż ich odpowiedniki on premise.

Estera Haas-Abgarowicz, Product Owner Asseco Data Warehouse, Asseco Poland.

Więcej informacji na: https://dwh.asseco.com/

Zobacz także