Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Głos Asseco w debacie Polska 4.0

Adam Góral wziął udział w debacie „Czas na patriotyzm gospodarczy”, która odbyła się 24 października pod hasłem „Polska 4.0”. Podczas wydarzenia przedstawiciele rządu, przedsiębiorcy i menedżerowie największych firm rozmawiali o tym, co zrobić, żeby odnieść sukces w czasie trwania 4. rewolucji przemysłowej. Debatę zorganizowaną przez Puls Biznesu otworzył Wicepremier, Minister Rozwoju i Finansów Mateusz Morawiecki.

 

Głos w dyskusji zabrali także m.in. Zbigniew Jagiełło, Prezes PKO BP, Wojciech Jasiński, Prezes PKN Orlen, Henryk Baranowski, Prezes Polskiej Grupy Energetycznej, Marek Dietl, Prezes GPW.

 

W trakcie spotkania Adam Góral, Prezes Zarządu Asseco podkreślił, że 4. rewolucja przemysłowa może być dla rodzimych firm szansą, żeby przebić się z polskim produktem na rynki globalne.

 

Aby stało się to rzeczywistością „musimy ciężko pracować, być sprytnym, zdeterminowanym i znaleźć miejsce dla siebie. Gdy 27 lat temu postanowiłem tworzyć oprogramowanie i konkurować z największymi, to był to romantyzm” – powiedział Adam Góral.

 

Ekspansja zagraniczna, automatyzacja procesów, digitalizacja oraz inwestowanie w rozwój polskich talentów to wyzwania, które definiują obecną rewolucję przemysłową. Więcej na ten temat debaty, której Partnerem było Asseco można przeczytać na stronie Pulsu Biznesu.

 

Video relacja z debaty dostępna na www.pb.pl

Zobacz także