Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco Międzynarodowym Czempionem

Asseco ponownie zostało wyróżnione w konkursie „Polska Firma – Międzynarodowy Czempion” w kategorii Inwestor. Wśród nagrodzonych znalazły się firmy, które prowadzą szeroko zakrojoną działalność eksportową i odnoszą sukcesy na zagranicznych rynkach. Organizatorem konkursu jest PwC i Puls Biznesu, z kolei patronat honorowy objęły nad nim Ministerstwo Rozwoju oraz Spraw Zagranicznych.

 

„Eksport polskich produktów i usług dynamicznie rośnie, tempo przyrostu polskich inwestycji za granicą również przyspiesza, a najlepszym obrazem tych sukcesów są laureaci tegorocznej edycji konkursu Polska Firma – Międzynarodowy Czempion. Są obecni na wszystkich kontynentach, reprezentują różne branże – od rolno-spożywczej, poprzez produkcję kosmetyków, surowców chemicznych, po spółki paliwowe czy usługowe. To, co z pewnością łączy zwycięzców konkursu i liczne inne polskie firmy podbijające rynki zagraniczne, to coraz większa innowacyjność. Cieszy również fakt, że jest wiele polskich firm, których marka jest rozpoznawalna i ceniona za granicą – takich marek musi być coraz więcej, a polskie produkty i usługi muszą jednoznacznie kojarzyć się z wysoką jakością” – powiedział Jacek Socha, wiceprezes zarządu PwC.

 

Konkurs Polska Firma – Międzynarodowy Czempion promuje aktywność polskich firm na światowych rynkach. Dzięki inwestycjom zagranicznym oraz działalności eksportowej polskie przedsiębiorstwa przekształcają się w globalne podmioty, skutecznie konkurują na zagranicznych rynkach i budują markę Polski na arenie międzynarodowej.

 

 

miedzynarodowy-czempion

Zobacz także