Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Nowe motory wzrostu Polski według Asseco

Adam Góral wziął udział w debacie – „Nowe motory wzrostu Polski 4.0”, która odbyła się w ramach projektu Pulsu Biznesu „Czas na patriotyzm gospodarczy” zorganizowanej 14 listopada w Warszawie. W jej trakcie dyskutowano m.in. na temat tego co państwo i prywatny biznes, mogą zrobić, by zbudować Polskę 4.0, oraz o potencjalnych „motorach” jej wzrostu. Wzięli w niej udział także: Mateusz Gaczyński, Zastępca Dyrektora Departamentu Innowacji i Rozwoju Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Piotr Łuba, Partner Zarządzający Działem Doradztwa Biznesowego PwC Polska, Maciej Kropidłowski, Wiceprezesa Zarządu Banku Handlowego oraz Marek Piechocki, Prezes LPP.

 

Nie mamy nowego Apple’a czy Microsoftu, ale chyba zbyt wiele od siebie oczekujemy. Mamy Asseco, LPP, CCC czy Nowy Styl, silne marki, które są ambasadorami przemian w Polsce. Nie stworzymy tak wielkich koncernów i nie do tego powinniśmy dążyć – powinniśmy stworzyć system wspierania innowacji, który zapewni Polakom godne miejsca pracy w światowej gospodarce – powiedział Adam Góral, Prezes Zarządu Asseco Poland. Możemy stworzyć porównywalny system wsparcia firm i przedsiębiorczości, finansowania start-upów, w czym spora jest rola państwa, a także jako ludzie po prostu wierzyć, że można pokonać bariery i rosnąć także w skali międzynarodowej — dodał.

 

Podczas debaty rozmawiano także m.in.: co zrobić, żeby Polska stała się liderem wyścigu w rozwoju nowej gospodarki, a rodzime produkty były rozpoznawalna na całym świecie oraz czy powinniśmy postawić na branże zaawansowanych technologii cyfrowych, fintechów, odnawialnych źródeł energii i robotyki.

 

Pełna relacja z debaty

Relacja video z debaty

Zobacz także