Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Przedsiębiorczość siłą polskiej gospodarki

Asseco było strategicznym partnerem 5. edycji akcji „Nie ma przyszłości bez przedsiębiorczości”, zorganizowanej przez Dziennik Gazetę Prawną. W jej ramach, 17 października odbyła się debata redakcyjna, w której wzięli udział: Adam Góral oraz m.in. Przemysław Bobak, I Radca w departamencie współpracy ekonomicznej, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Maciej Nowohoński, Członek zarządu ds. finansów, Orange Polska oraz Sławomir Grzelczak Prezes BIG InfoMonitor. W tym roku tematem dyskusji była rola współpracy państwa i biznesu w budowie gospodarki opartej na innowacji i know-how.

 

Rozwinięte państwa budują̨ swoją silną pozycję gospodarczą w oparciu o tworzenie zaawansowanych produktów oraz ich eksport. Co zrobić́ żeby Polska podążyła tą drogą? Co może zrobić́ państwo i biznes, aby takich produktów powstawało jeszcze więcej? To były tylko wybrane tematy, które poruszono podczas dyskusji.

 

Mamy świadomość, że przedsiębiorca powinien liczyć na siebie, nie na państwo, ale biznes musi też jasno powiedzieć, czego potrzebuje od państwa. Ja oczekuję jasnego, transparentnego otoczenia i prostych przepisów, dlatego czekam na Konstytucję dla Biznesu, która pozwoli nam wychodzić z inicjatywą – powiedział Adam Góral Prezes Zarządu Asseco Poland.

 

Relację z debaty można przeczytać na stronie Dziennika Gazety Prawnej.

 

Dodatkowo ramach akcji „Nie ma przyszłości bez przedsiębiorczości”, Prezes Asseco – Adam Góral na łamach Dziennika Gazety Prawnej opowiedział o wizji tego jak dojść do prawdziwie cyfrowej gospodarki. W innym artykule podkreślił także, że firmy, które są narodowymi championami, mogą być równocześnie świetnymi ambasadorami Polski za granicą. Cały tekst dostępny jest pod linkiem.

Zobacz także