Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco na Kongresie Innowacyjnej Gospodarki

Adam Góral był uczestnikiem panelu dyskusyjnego pt. „Współpraca w ramach sieci, współdzielenie, otwartość, dostęp – jak biznes i jego otoczenie odpowiadają na nowe potrzeby społeczne”, która odbyła się 9 listopada w ramach Kongresu Innowacyjnej Gospodarki. Organizatorem wydarzenia była Krajowa Izba Gospodarcza. Wystąpienie otwierające wygłosił Mateusz Morawiecki, Wicepremier, Minister Rozwoju i Finansów.

 

Czwarta rewolucja gospodarcza, buduje nowe perspektywy i przestrzenie. Polska ma szansę po raz pierwszy uczestniczyć w tym globalnym rozdaniu, żeby to się stało musimy zbudować nowy system, coś czego u nas cały czas brakuje. Gen innowacyjności i zdolnych ludzi mamy, ale nie potrafimy włączyć tych naszych znakomitych wynalazków do procesów biznesowych, operacyjnych – powiedział Mateusz Morawiecki.

 

Podczas panelu, w którym uczestniczył Adam Góral, dyskutowano m.in. o tym jak odpowiadać na społeczne potrzeby obywateli i zapewnić im udział w procesach decydowania o sowim otoczeniu oraz o komunikacji przedsiębiorstw z konsumentami, którzy oczekują rozwiązań typu „sharing ecnomy”, w czasach gdy ich znacząca liczba współtworzy produkty i usługi. Udział w debacie wzięli także: Marek Cywiński, Prezes Kapsch Telematic Services, Jean-François Fallacher, Prezes Zarządu Orange Polska oraz Michał Olszewski, Zastępca Prezydenta m.st. Warszawy.

 

Hasłem przewodnim 8. edycji kongresu było „Infinite Inspiration”, które określało cel tegorocznego wydarzenia. Było nim poszukiwanie inspiracji oraz nowych rozwiązań dla polskiej gospodarki. Partnerem wydarzenia było Asseco.