Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Finał 3. edycji Asseco 3P

Dziesiątki stoisk promocyjnych, setki eventów, tysiące studentów – w III edycji Asseco 3P (Polish Programmers Project) wiele się działo. Przez 10 miesięcy młodzi ludzie z całej Polski angażowali się w działania promujące rozwój polskiej informatyki. Partnerzy 3P organizowali prelekcje z ekspertami Asseco, warsztaty specjalistyczne, brali udział w targach pracy oraz realizowali własne pomysły. Turnieje siatkówki, gry miejskie czy współpraca z Wampiriadą to tylko niektóre z nich.

 

Najlepszy Partner otrzymał nagrodę w postaci dwumiesięcznego, płatnego stażu. W tym roku, możliwość startu z Asseco Poland ma Marta Morga – studentka informatyki na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Marta odbędzie staż w Pionie Telekomunikacji i Mediów w Katowicach. Co będzie należało do jej zadań?

 

W zależności od kierunku, w którym Marta będzie chciała się rozwijać przewiduję dla niej dwie ścieżki rozwoju w Asseco: współpracę w zakresie testów systemowych i obsługi zgłoszeń lub z analitykami z mojego zespołu. Na początek na pewno będę jednak chciał Martę poznać, aby zobaczyć która z tych dróg będzie dla niej bardziej odpowiednia – odpowiedział Michał Radka, Kierownik Obszaru Projektowego z Pionu Telekomunikacji i Mediów.

 

Marta na co dzień studiuje, prywatnie jej pasją jest pływanie i jazda na rolkach. Dodatkowo interesuje się monitoringiem Internetu. W wolnych chwilach uczy się francuskiego i planuje zwiedzić Francję. Jakie są oczekiwania Marty wobec stażu?

 

Nie lubię stać w miejscu, więc liczę na pracę pełną wyzwań oraz możliwość rozwoju i uczenia się nowych rzeczy – powiedziała Marta.

Zobacz także