Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

e-Zdrowie według Asseco

e-Zdowie było jednym z kluczowych tematów tegorocznej edycji Forum Rynku Zdrowia, które odbyło się w dniach 23-24 października w Warszawie. Udział w sesji inauguracyjnej na temat zmian w opiece zdrowotnej wzięli m.in. Minister Zdrowia Konstanty Radziwiłł, Andrzej Jacyna p.o. Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia, Krzysztof Groyecki Wiceprezes Zarządu Asseco, Tomasz Latos, Poseł na Sejm RP, Bożena Walewska-Zielecka Dyrektor ds. medycznych, Medicover. Wśród zagadnień poruszanych w trakcie debaty znalazła się kwestia nowych zasad finansowania świadczeń opieki zdrowotnej w odniesieniu do ustawy o sieci szpitali.

 

Podczas Forum wystąpił również Jan Butkiewicz, Dyrektor Sprzedaży, Asseco. W prezentacji pt. „eAsseco, cyfryzacja w służbie zdrowia” zwrócił uwagę, na różne aspekty, związane z pojęciem e-Zdrowia, takie jak: cyfrowe systemy ewidencyjne, dostarczenie pacjentom dostępu online do usług, jak również rozwiązania, które umożliwią personelowi medycznemu zdobycie wiedzy i przetestowanie umiejętności w zakresie programów do obsługi pacjentów. W trakcie sesji przedstawił także nowe rozwiązanie – Asseco AMPA, czyli Mobilną Aplikację Pacjenta, która umożliwia tworzenie listy własnych placówek medycznych, e-rejestrację pacjenta, automatyczne logowanie do systemów, przechowywanie i udostępnianie informacji medycznych, jak również kontrolę terminów przydatności leków w domowej apteczce.

 

Poziom digitalizacji jest jednym z podstawowych kryteriów oceny służby zdrowia. Powinien być traktowany na równi z oczekiwaniami społecznymi oraz dostępnością i jakością usług medycznych – powiedział Jan Butkiewicz, Dyrektor Sprzedaży, Asseco. Edukacja w placówkach ochrony zdrowia to niedostrzegalny, niebanalny obszar podlegający naturalnej digitalizacji – dodał.

 

To była już 13 edycja Forum Rynku Zdrowia, której głównym partnerem było Asseco. Wzięło w niej udział prawie 1300 zarejestrowanych gości. Program wydarzenia, jak zawsze wpisał się w aktualną dyskusję o systemie ochrony zdrowia w Polsce. Była to także okazja do merytorycznej dyskusji w gronie przedstawicieli administracji państwowej, samorządowej, parlamentarzystów, menedżerów podmiotów leczniczych, ekspertów, lekarzy i dostawców usług dla sektora ochrony zdrowia.

 

Zobacz także