Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Drużyna AAT na IRONMAN 70.3 w Gdyni

W dniach 4-5 sierpnia odbyła się prestiżowa impreza triathlonowa: Enea IRONMAN 70.3 Gdynia. W wydarzeniu wzięło udział 2000 zawodników z 40 różnych krajów, a sportową atmosferę podgrzewała obecność legend światowego triathlonu. W zawodach wystartowało aż 6 pracowników Asseco Poland, rywalizując w dwóch kategoriach: sprint oraz ½ IRONMAN.

Zawody IRONMAN 70.3 odbywały się w trzech dyscyplinach. Zawodnicy mieli do pokonania etap pływacki (1,9km), trasę rowerową (90 km) oraz biegową (21,1 km). Z 6-cio osobowej drużyny AAT największy sukces odniósł Andrzej Drabot, Architekt Systemowy w Pionie PKO BP z Asseco, który zakwalifikował na MŚ IRONMAN w 2019 roku w Nicei.

Zawody były perfekcyjnie zorganizowane. Etap pływacki przebiegał w Zatoce Gdańskiej, a trasa rowerowa była bardzo wymagająca, ponieważ na samym początku do pokonania mieliśmy trudny podjazd o długości 10 km i ponad 200 m przewyższenia. Kolejnym wyzwaniem była trasa biegowa zaplanowana po ulicach Gdyni, która przebiegała w odległości 200 metrów od biura ASSECO. Ponieważ wszyscy startowaliśmy w strojach ASSECO, byliśmy łatwo rozpoznawalni na trasie zawodów i dzięki temu mogliśmy dodatkowo wspierać się na trasie, wzajemnie się dopingując – powiedział Andrzej Drabot, Architekt Systemowy w Pionie PKO BP – zdobywca 10 miejsca w kategorii wiekowej M45.

W zawodach wzięli udział:
• Andrzej Drabot, Architekt Systemowy w Pionie PKO BP;
• Jarosław Adamski, Corporate Finance Manager;
• Piotr Tomszys, Zastępca Dyrektora Działu ZSI w Pionie PKO BP;
• Cezary Miksa, Middle East and Africa Supervisor;
• Sławomir Pruchniewski, Compensation and Benefits Manager;
• Sebastian Szymański, Zastępca Dyrektora działu ZSI w Pionie PKO BP;

Łącznie na dwóch dystansach (sprint oraz 1/2 IM) wystartowało prawie 3 tys. zawodników z ponad 40 różnych krajów. Zawodnicy walczyli o miejsca na MŚ IRONMAN w 2019 r., które odbędą się w Nicei we Francji. W trakcie zawodów padły dwa rekordy: rekord trasy, który ustanowił Amerykanin Timothy O’Donnel z czasem 3:47:40, oraz kobiecy rekord świata na dystansie 1/2 IM. Ustanowiła go Szwajcarka Daniela Ryf z czasem 3:57:47.

Zobacz także