Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco rozwija się w Bydgoszczy

Asseco, największa w Polsce oraz jedna z największych firm IT w Europie, rozwija swoją obecność w Bydgoszczy. Blisko 170 pracowników Asseco przeniosło się właśnie do najnowocześniejszego biurowca w mieście – Arkada Business Park przy ul. Fordońskiej 2. To z tego miejsca, zespoły Asseco będą realizować zaawansowane projekty informatyczne, przede wszystkim z obszaru energetyki i bankowości.

Bydgoski zespół Asseco Poland pracuje m.in. przy rozwoju jednego z flagowych systemów dla sektora energetyki, czyli Asseco Utility Management Solutions (Asseco AUMS). Prowadzi ciekawe projekty za granicą m.in. w Etiopii, współpracując z rządową agencją Information Network Security Agency (INSA) czy Serbii, gdzie niebawem wdroży system AUMS Digital w największej serbskiej spółce energetycznej.

Zachęcamy wszystkie osoby, które chciałyby pracować przy ciekawych projektach w największej firmie informatycznej w Polsce, aby śledziły na bieżąco ogłoszenia, które są publikowane na naszej stronie internetowej. Szukamy przede wszystkim programistów, analityków oraz testerów oprogramowania – powiedziała Bożena Knitter, Dyrektor Działu Produkcji Pionu Energetyki i Gazownictwa, Asseco Poland.

Asseco zajmuje 3 piętra kompleksu Arkada Business Park o łącznej powierzchni ponad 3,000 m2, gdzie powstały komfortowe pokoje biurowe typu gabinetowego, sale konferencyjne oraz strefy chillout.

Na terenie parkingu podziemnego znalazły się również udogodnienia dla rowerzystów, takie jak stojaki, szatnie i prysznice, co z pewnością wpłynie na komfort pracy w naszym biurze. Warto podkreślić, że nasze nowe biuro jest położone w bardzo dobrym punkcie komunikacyjnym jeśli chodzi o komunikację miejską i w niedalekiej odległości od lotniska i dworca PKP. Tuż przy biurze znajduje się również przystanek Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego – powiedział Jacek Tomkiewicz, Dyrektor Działu Administracji, Asseco Poland.

Biurowiec, w którym nową siedzibę ma Asseco jest wyposażony w nowoczesne systemy zarządzania zużyciem wody i energii oraz redukcji CO2, a także dwa niezależne źródła zasilania prądem oraz generator.

Grupa Asseco jest obecna w Bydgoszczy nie tylko poprzez działalność Asseco Poland. W tym miejscu swoją siedzibę ma również Pion Świadczeń Społecznych Asseco Data Systems, który wywodzi się z Przedsiębiorstwa Informatyki ZETO Bydgoszcz. Specjalizuje się on w tworzeniu rozwiązań informatycznych dla ZUS i KRUS. Asseco Data Systems wspiera także bydgoski sport. Jest sponsorem żeńskiej drużyny siatkarskiej z Klubu Sportowego PAŁAC Bydgoszcz.

Zobacz także