Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Drużyna AAT na Biegach Górskich w Sanoku 2018

W niedzielę 23.09.2018 r. w Sanoku odbyła się II edycja Biegów Górskich. Przedstawiciele Asseco Active Team na starcie pojawili się w składzie: Łukasz Tkaczyk, Starszy Specjalista ds. Kontroli Jakości z Pionu Banków Komercyjnych; Paweł Janik, Programista z Pionu Banków Komercyjnych; Paweł Zach, Specjalista ds. Technologii z Pionu Banków Komercyjnych; Dawid Materna, Kierownik Projektu z Pionu Energetyki i Gazownictwa oraz Arkadiusz Stanio, Starszy Specjalista ds. Wsparcia Sprzedaży z Pionu Banków Komercyjnych.

Zawody były rozgrywane na trzech dystansach:

– Pierwsza Dycha (10 km) – w którym pobiegli: Łukasz Tkaczyk, Paweł Janik i Paweł Zach;
– Bieg Orli (26 km) – w którym wystartował Dawid Materna;
– Bieg Słonny (47 km) – w którym pobiegł Arkadiusz Stanio.

Bardzo dobra organizacja, ciekawa i szybka trasa z dużą ilością zbiegów, podbiegów i każdego rodzaju błota powodują, że taki bieg ma niepowtarzalną atmosferę. Ponadto możliwość wyboru krótkich tras powoduje, że w zawodach mogą wziąć udział także osoby, które zaczynają przygodę z bieganiem przełajowym. Udało mi się ukończyć bieg w czasie 2:33 i dzięki temu „wbiegłem” na metę na 10-tym miejscu – relacjonował Dawid Materna.

 

Pobiegłem na szlaku, który na 47 km oferował niemal 1700 m górek. Bieg był raczej kameralny, wzięło w nim udział niespełna 60 zawodników. Profil trasy, jak dla mnie, wymagający dobrego przygotowania, dużo stromych górek, błoto, koleiny i strome wąwozy. Duża część trasy wiedzie lasem, więc oglądania krajobrazów raczej nie ma, ale na pewno warto w nim wystartować nie tylko ze względu na techniczną trudność zawodów, ale prawdziwie rodzinną atmosferę po biegu. Ciekawym doświadczeniem jest, gdy po 30 km biegu, trasa łączy się z trasą Biegu Orlego, startującego o późniejszej godzinie i nagle zaczynają cię doganiać jego szybcy zawodnicy, dla których to jest dopiero nasty kilometr. Na początku próbujesz z nimi walczyć, potem dopada cię demotywacja, ale na koniec jednak przyspieszasz, aby dobiec jak najszybciej do mety – podsumował Arkadiusz Stanio.

Wszystkie biegi zaczynały się i kończyły na terenie Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku, a ich trasy wiodły szlakami turystycznymi po lasach Gór Słonnych. Są to trasy przełajowe, o stosunkowo dużych przewyższeniach.

Zobacz także