Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Czas na patriotyzm gospodarczy

Adam Góral wziął udział w debacie „Polska silna, innowacyjna i przyjazna przedsiębiorcom”, która odbyła się 11 maja w Warszawie. Podczas zorganizowanego przez Puls Biznesu spotkania przedstawiciele rządu, przedsiębiorcy i menedżerowie największych firm przedstawili, m.in. czym dla każdego z nich jest patriotyzm gospodarczy i jak mogą przyczynić się do wzrostu gospodarczego. Debatę otworzyła premier Beata Szydło. Asseco było partnerem tego wydarzenia.

 

W spotkaniu wzięli udział, m.in. Mateusz Morawiecki, minister rozwoju; Zbigniew Jagiełło, prezes PKO BP; Wojciech Jasiński, prezes PKN Orlen oraz Małgorzata Zaleska, prezes GPW. W trakcie debaty prezes Asseco podkreślił, że patriotyzm gospodarczy to kwestia przyzwoitości i obwiązuje nie tylko w Polsce, ale również innych krajach świata.

 

Patriotyzm gospodarczy sprowadza się do tego, jak zostać przyzwoitym Polakiem. Płacimy podatki w miejscu powstania przychodów, tzn. uznajemy, że Polak ma być dobrym Polakiem, ale też Słowak dobrym Słowakiem, a Czech dobrym Czechem – powiedział Adam Góral, prezes Asseco Poland. To nietypowe podejście, bo wiele korporacji poszukuje optymalizacji podatkowej. Staram się wybierać polskie produkty i usługi, kiedy to możliwe, ale to samo prawo daję Czechowi i Słowakowi. Nie możemy nikomu nakazać wybierania „naszego”. Ważne jest też uczenie się od tych, którzy są lepsi – ich narodowość nie ma znaczenia – dodał.

Zobacz także