Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Cyfrowa dokumentacja medyczna

Nowoczesny szpital to nie tylko wysoki poziom usług medycznych, jakość leczenia, dbałość o komfort i obsługę pacjentów, ale także nowoczesne technologie, które na różnych poziomach wspierają jego pracę. Szpital to setki, a nawet tysiące pacjentów, miejsc pracy, procesów i danych. Dlatego dla jego sprawnego funkcjonowania niezbędny jest centralny system, który pomoże efektywnie zarządzać placówką, pozwoli na prowadzenie elektronicznej dokumentacji medycznej czy zaplanować odpowiednie leczenie danej osoby. Tego typu systemem jest np. Asseco Medical Management Solutions. Jest to rozwiązanie informatyczne dedykowane dużym oraz średnim szpitalom, klinikom, centrom medycznym, przychodniom i ambulatoriom. Zapewnia obsługę części medycznej (HIS) oraz administracyjnej (ERP) placówki.

 

W związku z obowiązkiem wprowadzenie elektronicznej dokumentacji medycznej oraz postępującą informatyzacją sektora zdrowia, rynek urządzeń do obróbki cyfrowej dokumentów w medycynie rozwija się. Tego typu urządzenia powinny współdziałać z systemem centralnym szpitala. Aby tak się stało najczęściej potrzebne jest zbudowanie dedykowanego interfejsu. To wszystko sprawia, że widzimy duży potencjał w tym segmencie rozwiązań. Jest to również szansa na rozwój działalności przez naszych partnerów z całej Polski, z którymi Asseco współpracuje w sektorze zdrowia.

Krzysztof Groyecki, Dyrektor Pionu Ochrony Zdrowia, Asseco Poland

Zobacz także