Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco dla rynku zdrowia

Asseco jest od lat sprawdzonym partnerem polskiej służby zdrowia. Jako jedyny dostawca oprogramowania dostarcza zaawansowane systemy informatyczne, które wspierają zarządzanie placówkami medycznymi oraz pomagają w codziennej obsłudze pacjentów. Dodatkowo, dba o wdrażanie innowacyjnych rozwiązań mobilnych, takich jak na przykład aplikacja Informacje Medyczne. Więcej na ten temat mówi Krzysztof Groyecki, Wiceprezes Zarządu, Asseco Poland na łamach Magazynu Liderzy Innowacyjności Dziennika Gazety Prawnej.

Asseco obsługuje obecnie połowę z 900 polskich szpitali. Informatyzujemy w nich tzw. część białą, związaną bezpośrednio z leczeniem pacjentów. Dbamy o to, żeby proces od przyjęcia pacjenta na izbie przyjęć, poprzez leczenie na oddziałach, diagnostykę (włączając w to zlecenia badań laboratoryjnych, diagnostycznych, leków), obsługę w gabinetach lekarskich (w tym specjalistycznych, takich jak np. okulistyka czy stomatologia) aż do wypisu pacjenta przebiegał sprawnie. Wspieramy równie procesy wewnętrzne, jak np.: obsługa apteki szpitalnej. Należy pamiętać o tym, że szpital poza prowadzeniem działalności medycznej, jest też przedsiębiorstwem, które potrzebuje informatyzacji również w sferze księgowej i finansowej. W tym obszarze dostarczamy mu oprogramowanie administracyjne, wspierające działania w obszarach HR, finansowo-księgowym i magazynowym – powiedział Krzysztof Groyecki.

Link do artykułu: liderzyinnowacyjnosci.com
Informacje Medyczne: informacje-medyczne.asseco.com
Apteczka Domowa: apteczka-domowa.asseco.com

Zobacz także