Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Co zyskują banki dzięki Wspólnej Platformie Informatycznej?

Wspólna Platforma Informatyczna (WPI) to dla banków spółdzielczych dostęp do najnowocześniejszych rozwiązań informatycznych. Mogą one zwiększyć elastyczność i efektywność swoich procesów biznesowych i IT. Dodatkowym elementem jest obniżenie kosztów działalności banku w obszarze inwestycji przeznaczanych na informatykę. 

 

Platforma WPI to kompleksowe rozwiązanie potrzebne do prowadzenia działalności bankowej. Ale tak w szczegółach to jest to przede wszystkim nowoczesny system transakcyjny, jak również rozwiązanie automatyzujące pracę pracowników w banku oraz obsługujące bankowość internetową i mobilną. Dodatkowo w ramach WPI udostępniane są systemy backoffice’owe oraz hurtownia danych, która stwarza możliwość bardzo gruntownych analiz i budowania raportów – powiedziała Joanna Wijata Siedlecka, Dyrektor ds. programu WPI, Asseco Poland. Jest to więc cały ekosystem potrzebny do prowadzenia działalności bankowej – podsumowała.

Więcej informacji na: https://wpi.asseco.com/

Zobacz także