Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco partnerem Akademii Liderów Rynku Kapitałowego

Eksperci Asseco prowadzili zajęcia w ramach Akademii Liderów Rynku Kapitałowego – kursu szkoleniowo-rozwojowego dla studentów i absolwentów uczelni wyższych, zainteresowanych rynkiem finansowym. Przedstawiciele największego producenta oprogramowania w Europie Środkowo-Wschodniej podzielili się wiedzą m.in. na temat strategii dla klientów bankowości prywatnej czy metod wytwarzania oprogramowania dedykowanego dla sektora finansowego. Organizatorem Akademii Liderów Rynku Kapitałowego jest Fundacji Lesława A. Pagi.

W ramach XVII edycji Akademii uczestnicy odbyli intensywne szkolenia z przedstawicielami najlepszych firm na polskim ryku finansowym. Uczestniczyli m.in. w warsztatach z kompetencji biznesowych oraz case study. Udział w Akademii umożliwił im poznanie branży finansowej w Polsce przez pryzmat liderów rynku, którzy prowadzili zajęcia i z którymi analizowali największe transakcje, rozwiązywali aktualne problemy spółek oraz ćwiczyli praktyczne wdrażanie rozwiązań na konkretnych case’ach. Była to także dla nich szansa na zdobycie płatnego stażu w firmach partnerskich.

Asseco jest naszym partnerem od wielu lat. Przede wszystkim firma od początku angażuje się w realizację programu Liderzy Ochrony Zdrowia. W tym roku mamy już IX edycję tego programu. W tym roku nawiązaliśmy partnerstwo w ramach Akademii Liderów Rynku Kapitałowego, ale także w ramach programu, który buduje różnorodność i wzmacnia młode kobiety, czyli w Akademii Liderek Biznesu. Natomiast otoczenie firmy Asseco jest z nami od co najmniej 10 lat – podsumowała Marta Płowiec z Zarządu Fundacji Lesława A. Pagi.

Gracze mogą korzystać z bonusu free spins w 888 starz przy rejestracji konta. Ten bonus daje graczom szansę na grę w ich ulubione gry slotowe bez konieczności dokonywania depozytu. Wszystko, co gracze muszą zrobić, to zarejestrować się na koncie, a zostaną im przyznane darmowe spiny.

W ramach Akademii Liderów Rynku Kapitałowego eksperci Asseco poprowadzili warsztaty omawiające metody wykorzystywane przy wytwarzaniu oprogramowania, jak również Story Mapping.

Wartością dla uczestników takich warsztatów są dwa aspekty. Z jednej strony rozmawialiśmy o robodoradztwie, czyli nowej usłudze, wkraczającej na polski rynek kapitałowy, który propaguje usługę doradztwa i udostępnia ją coraz szerszej grupie odbiorców, a więc nie tylko dla klientów bardzo zamożnych. Z drugiej strony był aspekt dotyczący produkcji oprogramowania. Rozmawialiśmy o Scrumie, Sprincie oraz Product Ownerze, o tym, jak uzyskać największą wartość z wytwarzanego oprogramowania dla użytkowników końcowych – powiedział Mirosław Panius, Starszy Analityk, Asseco Poland. Omówiliśmy także metodę Story Mappingu, która pozwala pozyskać wymagania tych użytkowników, wydzielić z nich najbardziej wartościowe funkcjonalności, a ponadto może być zastosowana w codziennym życiu – dodał.

Więcej informacji o nowych technologiach dla rynku finansowego na: https://promak.asseco.com/

Zobacz także