Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco wystartowało w 3. edycji PKO Biegu Charytatywnego

W sobotę, 16. września na stadionach w dwunastu miastach Polski odbył się 3. PKO Bieg Charytatywny w którym wzięli udział zawodnicy Asseco Actvie Team. Celem zawodów było pokonanie w sztafecie jak największej ilości okrążeń wokół stadionu przez 5. osobowe zespoły w czasie jednej godziny. Reprezentanci Asseco pokonali ich łącznie 228. Najważniejszą ideą biegu, oprócz dobrej zabawy, była pomoc dzieciom. Pokonane okrążenia przeliczane były na złotówki, które ostatecznie trafią dla potrzebujących dzieci z ubogich rodzin w 12. województwach.

 

Z całej Polski najlepiej wypadło miasto Bydgoszcz, zajmując pierwsze miejsce w rankingu, na drugim uplasował się Rzeszów. W obu nie zabrakło reprezentantów z Asseco. Zawody były dużym przeżyciem dla nich wszystkich. Oprócz osób, które na co dzień trenują bieganie, było wielu debiutantów.

 

W Bydgoszczy na starcie pojawili się przedstawiciele Pionu Energetyki i Gazownictwa oraz Pionu Banków Spółdzielczych: Małgorzata Szewczuk, Patrycja Szymborska, Anna Ćwiklińska, Sebastian Szewczuk, Sławomir Grzeszak, Krzysztof Wielgosz, Tomasz Siuchniński, Grzegorz Obrębski, Daniel Chwiłka, Marian Ćwikliński.

 

W tego typu imprezie brałam udział już po raz drugi. Powoli staje się to dla mnie obowiązkowy punkt w osobistym kalendarzu biegowym. Najważniejszy jest cel, dla którego biorę udział w rywalizacji, czyli zbiórka funduszy na zapewnienie posiłków dla potrzebujących. Zmęczenie, pot, słońce dające się we znaki schodzą na drugi plan, ponieważ najważniejsze jest to, że pomagamy z każdym naszym krokiem – powiedziała Anna Ćwiklińska z Pionu Energetyki i Gazownictwa.

 

W Rzeszowie w zawodach wzięli udział pracownicy w składzie: Justyna Wnęk, Grzegorz Cyrek, Jarosław Cyrek, Mirosław Perliński, Arkadiusz Stanio, Katarzyna Mędrygał-Krupa, Dawid Materna, Bogdan Kot, Krzysztof Majewski, Grzegorz Węgrzyn, Paweł Zach, Paweł Janik, Paweł Wadyl, Mariusz Poręba, Wojciech Nowak.

 

Pierwszy raz brałem udział w tego typu imprezie i jestem bardzo miło zaskoczony. Pomimo nienajlepszych warunków pogodowych, atmosfera zawodów była bardzo gorąca. Wszystkim przyświecał charytatywny cel tej imprezy, Myślę, że każdy z uczestników dał z siebie 100% i zostawił swoje „serducho” na bieżni – powiedział Mirosław Perliński z Działu Audytu Wewnętrznego.

 

O przyjacielskiej atmosferze na bieżni dużo mówi obserwacja drużyn w boksach, w których podczas biegu oczekuje reszta sztafety. W jednym znajduje się ok. 8 drużyn i panuje tam tłok. Nikt jednak nie narzeka i nie ma przepychania. W mojej ocenie, największa rywalizacja ma miejsce na dwa tygodnie przed biegiem, gdy od uruchomienia internetowych zapisów, w ciągu 1,5 godziny potrafi się zapełnić limit 70. drużyn na miasto i trzeba się spieszyć, żeby mieć możliwość startu w tak popularnej imprezie charytatywnej – dodał Arkadiusz Stanio z Pionu Banków Komercyjnych.

 

Dzięki zaangażowaniu uczestników akcji udało się uzbierać kwotę 652 826 zł na posiłki dla najmłodszych.
Pełna relacja z imprezy znajduje się na stronie Organizatora

 

Zobacz także