Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco na Mistrzostwach Świata IRONMAN 70.3 w USA

Drużyna Asseco Actvie Team, reprezentowana przez Andrzeja Drabota, Architekta Systemowego z Pionu PKO BP wystartowała w zawodach IRONMAN 70.3 WORLD CHAMPIONSHIP, które odbyły się w dniach 09-10 września w Stanach Zjednoczonych. Na starcie stanęli zawodnicy z ponad 50 krajów świata, łącznie było to ponad 4200 sportowców (1800 kobiet oraz 2500 mężczyzn).

 

Wszyscy uczestnicy imprezy mieli do pokonania 3 trasy. Wodną – pływanie w rzece Tennessee charakteryzującej się cię bardzo ciepłą wodą (26 st. C) i wartkim nurtem. Na lądzie była to trasa rowerowa, bardzo wymagająca, gdzie łączna suma przewyższeń przekraczała 1000 m. Jak stwierdził Andrzej Drabot „na tym podjeździe można było poczuć się jak zawodowy kolarz na dużym, klasycznym wyścigu kolarskim”. Natomiast trasa biegowa była bardzo mocno pofałdowana, o łącznej sumie przewyższeń ponad 250 m.

 

Andrzej zajął 1558 miejsce w klasyfikacji generalnej i 208 w swojej kategorii wiekowej, a tak ocenia organizację zawodów:

 

Zawody były perfekcyjnie zorganizowane, bardzo dużo wolontariuszy wspierających uczestników na każdym kroku np. wskazując kierunek biegu, podając napoje oraz lód na trasie biegowej. Była też spora liczba kibiców, a transmisję można było śledzić na żywo w Internecie. Dzięki temu również miałem wsparcie znajomych z kraju, którzy „zdalnie” mnie dopingowali. Wszyscy startujący wraz z osobami wspierającymi otrzymali od PZTRI stroje narodowe, czyli koszulkę z orzełkiem w kolorze białym oraz spodenki w kolorze czerwonym, dodatkowo jako członek AAT otrzymałem także wsparcie Asseco – powiedział.

 

Mistrzostwach Świata IRONMAN 70.3. odbywają się nieprzerwanie od 2006 roku. Do 2013 r. były organizowane tylko w Stanach Zjednoczonych, głównie w Clearwater na Florydzie. Od 2014 r. zmieniono formułę i każdego roku impreza gości na innym kontynencie. Obecna edycja po raz kolejny odbyła się w Stanach Zjednoczonych w mieście Chattanooga w stanie Tennessee.

 

 

Zobacz także