Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco Data Systems na największej konferencji dla branży kolejowej

W dniach 14-16 marca 2018 r. w Wiśle odbyła się konferencja Telekomunikacja i informatyka na kolei. To największe w Polsce forum wymiany informacji i opinii pomiędzy projektantami, producentami, inwestorami oraz użytkownikiem rozwiązań z zakresu ICT dla kolei. Asseco Data Systems była jednym z kilkudziesięciu wystawców.

W  tegorocznych wystąpieniach zwracano przede wszystkim techniczne aspekty wprowadzenia ogólnopolskiego systemu informacji pasażerskiej na kolei. Drugim tematem wywołującym gorące dyskusje było wdrożenie na kolei rozwiązań integrujących systemy informacyjne w pojazdach, łączność dyspozytorską, przewodowe i radiowe środki łączności, technologię GPS oraz GSM-R, systemy ERTMS oraz ETCS na wszystkich poziomach technologicznych. Nie zabrakło również tematów z zakresu bezpieczeństwa i RODO.

Spółki z grupy PKP są od wielu lat ważnym klientem Obszaru Infrastruktury. Na swoim koncie w ostatnim roku mamy chociażby modernizację infrastruktury serwerowo-macierzowej w PKP PLK S.A. wraz z migracją danych.  – powiedziała Beata Wołczyńska-Derlatka, dyrektor handlowy Pionu Integracji w Asseco Data Systems

Jubileuszowa, piętnasta edycja konferencji organizowana przez Polską Izbę Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei była objęta patronatem m.in Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa oraz Urzędu Transportu Kolejowego.

Zobacz także