Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco przeprowadziło szkolenie dla szpitali powiatowych z województwa śląskiego

W dniu 8 października 2018 r. w Ustroniu odbyło się spotkanie Związku Szpitali Powiatowych Województwa Śląskiego. Wzięli w nim udział dyrektorzy z 18. szpitali. Podczas konferencji, przedstawiciele Asseco przeprowadzili szkolenia z zakresu metod autoryzacji, tworzenia, przechowywania oraz udostępniania Elektronicznej Dokumentacji Medycznej oraz zabezpieczenia danych osobowych pacjentów zgodnie z zapisami unijnego rozporządzenia – RODO.

Cieszymy się, że po raz kolejny zostaliśmy zaproszeni do udziału w spotkaniu Związku Szpitali Powiatowych Województwa Śląskiego. W mojej ocenie fakt, że zostaliśmy poproszeni o przeprowadzenie szkolenia z zakresu Elektronicznej Dokumentacji Medycznej stawia nas niejako w roli eksperta z tej dziedziny. Zdajemy sobie sprawię, że w chwili obecnej przed szpitalami stawiane są ogromne wyzwania. Na spotkaniu mieliśmy więc okazję zapewnić, że nasze systemy są w pełni dostosowane do obsługi placówek medycznych pod kątem przetwarzania danych osobowych, jak i udostępniania dokumentacji medycznej – powiedziała Dagmara Krzywicka, Menedżer ds. Sprzedaży, Asseco Poland.

Była to już druga edycja spotkania. W tym roku wziął w nim udział Jerzy Szafranowicz, Dyrektor Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia.

Zobacz także