Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco na Forum Cyfryzacji Polski Wschodniej

Nowe trendy w cyfryzacji oraz elektronizacji zamówień publicznych, aktualne rozwiązania cyfrowe w e-administracji oraz podsumowanie inwestycji i projektów z zakresu cyfryzacji w ramach dotychczasowych perspektyw UE – to tylko niektóre z tematów poruszanych podczas lubelskiego Forum Cyfryzacji Polski Wschodniej, które odbyło się 9 października 2018r. Jednym z prelegentów był Jarosław Jastrzębski, Wiceprezes Asseco Data Systems odpowiedzialny za Obszar Administracji Terenowej. 

Głównym organizatorem Forum jest Europejskie Centrum Integracji i Współpracy Samorządowej „Dom Europy”, które zrzesza samorządy województwa lubelskiego w celu rozwijania ich współpracy, również z partnerami zagranicznymi.

Tegoroczną konferencję  otworzył Wiceprezes ADS Jarosław Jastrzębski, który podkreślił rozwój, jaki w zakresie informatyzacji i cyfryzacji przeszły w ostatnich latach polskie samorządy:

Od 20 lat mam przyjemność pracować z polskimi samorządami. Cały czas podróżuję po Polsce i widzę, jak pięknieją polskie miasta. Z drugiej strony realizując projekty dla jednostek samorządu terytorialnego spotykam świetnych menadżerów. To już nie są informatycy z małych miejscowości, ale coraz częściej wysokiej klasy specjaliści, ludzie którzy pracowali przy różnorodnych projektach i mają duże doświadczenie. To bardzo budujące.
powiedział Jarosław Jastrzębski, Wiceprezes Asseco Data Systems.

Jarosław Jastrzębski wziął również udział w dyskusji panelowej poświęconej zagadnieniom cyfryzacji w biznesie oraz integrowaniu usług IT dla mieszkańców i wspieraniu rozwoju cyfrowego. Odnosząc się do doświadczeń Asseco zdobytym podczas wdrożeń Obszaru Administracji Terenowej, stwierdził, że samorządy powinny wdrażać tylko takie projekty, które faktycznie służą mieszkańcom. Podkreślił, że e-usługi muszą być przede wszystkim przydatne dla obywateli, a także łatwe w użyciu i dostępne dla każdego:

Dzięki unijnym programom z ostatnich lat znacznie nadrobiliśmy w zakresie sprzętu i dostępu do Internetu. Mamy sieci szerokopasmowe, własne serwerownie i nowoczesne komputery w urzędach. Teraz pora posadowić na tym coś, co będzie użyteczne dla mieszkańców. Nie potrzebne nam są kolejne „wodotryski” tylko coś, co będzie naprawdę użyteczne dla mieszkańców. Choćby kilkadziesiąt e-usług, które faktycznie ułatwią życie mieszkańcom ­– podsumował Wiceprezes ADS Jarosław Jastrzębski.

Zapis debaty, jaka odbyła się podczas Forum Cyfryzacji Polski Wschodniej:  https://www.youtube.com/watch?v=DJLVug44EVw&feature=youtu.be

Zobacz także