Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco promuje rozwiązania Smart Metering na targach Water&Heat

Asseco wspólnie z velcom wzięło udział w targach Water&Heat, które odbyły się w dniach 3-6 kwietnia br. w Mińsku na Białorusi. Było to jedno z największych wydarzeń w tej części Europy skierowane do firm z branży utility.

Velcom to operator telefonii komórkowej z Grupy Austria Telekom, który wspólnie z Asseco Poland prezentował rozwiązanie typu Smart Metering oparte o platformę chmurową. Umożliwia ona zarządzanie danymi z liczników energii klientów z obszaru Białorusi. System, który oferuje Asseco – AUMS MDM pozwala na wymianę tych danych.

Współczesne przedsiębiorstwa energetyczne czy wodociągowe domagają się ekonomicznych i skutecznych sposobów zarządzania swoim największym strumieniem przychodów, czyli zużycia energii i wody. Interesujące jest, że model regulacyjny rynku białoruskiego otwiera wiele możliwości ekonomicznego podejścia do tego zagadnienia. Realizacja istotnych dla branży kwestii takich jak zbieranie danych z kolektorów z wielu mediów jednocześnie, realizacja centralnego repozytorium danych pomiarowych, czy przesyłanie ich z liczników z wykorzystaniem standardów Narrowband IoT (NB-IoT) są ułatwione właśnie dzięki istniejącym regulacjom rynkowym – powiedział Jerzy Popowicz, Dyrektor Rozwoju Biznesu w Asseco Poland.

Na targach przedstawiliśmy w jaki sposób na masową skalę zarządzać danymi operacyjnymi przesyłanymi w czasie zbliżonym do rzeczywistego ze współczesnych urządzeń Smart Metering dla różnych mediów i udostępniać je ekspertom ds. rozliczeń czy analityki w spółkach utility – dodał.

To była już 20. edycja międzynarodowych targów Water&Heat poświęcona branży utility. Wzięło w niej udział ponad 6000 osób, 200 wystawców oraz uczestników z ponad 20 krajów.

Zobacz także