Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco zaprezentowało nową ofertę systemów na European Utility Week w Wiedniu

Podczas międzynarodowych targów European Utility Week w Wiedniu, które odbyły się w dniach 6-8 listopada 2018 r., eksperci z Asseco zaprezentowali najnowsze rozwiązania dla sektora energetyki z linii AUMS oraz SAMO. Wydarzenie zgromadziło 13 000 uczestników z ponad 100 krajów.

W trakcie targów mieliśmy okazję przedstawić naszą nową ofertę systemów dla sektora energetyki, służących przede wszystkim do obsługi rozliczeń za energię – AUMS Billing Lite oraz AUMS Billing Smart. Wybór konkretnego rozwiązania jest dopasowywany do oczekiwań danego przedsiębiorstwa oraz uzależniony od rozmiarów jego działalności. Niezależni sprzedawcy energii otrzymują nowoczesny system spełniający krajowe i zagraniczne trendy rynkowe oraz pozwalający na masowe i cykliczne rozliczanie energii elektrycznej, paliwa gazowego, czy cyklicznych usług i towarów dodatkowych. Prekonfigurowane systemy są oferowane w konkurencyjnej cenie, a wdrożenia trwają nie dłużej niż dwa miesiące. To powoduje, że oferta Asseco jest atrakcyjna dla klientów i odpowiada ich rzeczywistym potrzebom biznesowym – powiedział Jerzy Popowicz, Dyrektor Rozwoju Biznesu, Asseco Poland.

W tym roku targi European Utility Week były poświęcone obszarom digitalizacji, kształtowi rynku energii z uwzględnieniem wymagań niskiej emisji oraz smart grid. Eksperci podkreślali w swoich wystąpieniach m.in. fakt, że sieć energetyczna musi stać się bardziej inteligenta, co wymaga implementacji innowacyjnych rozwiązań z zakresu big data oraz analityki danych, a także IoT. Rynek energii powinien być też bardziej skoncentrowany na konsumentach, oferując im nowe produkty oraz cyfrowe narzędzia do zarządzania energią.

Zobacz także