Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Spotkanie programistów AngularJS

W warszawskim biurze Asseco, 2 czerwca spotkało się prawie 100 osób zainteresowanych technologią AngularJS. Jest to platforma do tworzenia aplikacji sieciowych napisana w JavaScripcie. Ta stworzona przez Google’a technologia daje programistom ogromne możliwości i w ciągu ostatnich dwóch lat stała się standardem dla wielu firm.

 

Pierwszy panel spotkania poświęcony był  platformie Ionic.  Dariusz Biedrzycki przedstawił możliwości, zalety oraz wady rozwiązań opartych o Ionic. Uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z najważniejszymi elementami mobilnego frameworka.

 

Z kolei Jakub Strojewski opowiedział „Jak TypeScript uratował angularową aplikację”. Ten język programowania wzbudził zainteresowanie programistów po tym, jak został wykorzystany do budowy AngularJS 2.0. Podczas prezentacji słuchacze dowiedzieli się, jak można wykorzystać TypeScript w wersji AngularJS 1.x.

 

Spotkanie zakończyło się wystąpieniem ekspertów Asseco – Dariusza i Arkadiusza Kalbarczyków, autorów książki „AngularJS. Pierwsze kroki”, którzy opowiedzieli o zaletach wykorzystania frameworku w aplikacjach mobilnych, o kierunkach rozwoju oraz możliwościach Angulara w rozwiązaniach dla dużych przedsiębiorstw.

 

Prezentacje:

 

Tytuł: Ionic w akcji ,  Prelegent: Dariusz Biedrzycki

 

Tytuł: Jak TypeScript uratował angularową aplikację ,  Prelegent: Jakub Strojewski

 

Tytuł: AngularJS następne kroki (AngularJS_Warsaw_02.06.2015), Prelegenci: Dariusz Kalbarczyk, Arkadiusz Kalbarczyk

 

highres_438216937highres_438216955highres_438217004highres_438218286

 

 

 

Zobacz także