Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco dba o bezpieczeństwo cybernetyczne również na polu walki

Asseco wzięło udział w XXI Konferencji Naukowo Technicznej „Automatyzacja Dowodzenia”, która odbyła się 10-12.10 nad Zalewem Zegrzyńskim. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele naukowych środowisk wojskowych (np. Akademia Sztuki Wojennej i Wojskowa Akademia Techniczna) oraz kluczowe przedsiębiorstwa przemysłu zbrojeniowego. Konferencja odbyła się pod hasłem przewodnim „Symulacja komputerowa w służbie systemów szkolenia wojska”. Jednym z prelegentów był Waldemar Szulik, Starszy Menedżer Obszaru Projektowego w Asseco, który opowiedział o problemach bezpieczeństwa cybernetycznego w sieciach taktycznych, czyli na polu walki.

 

Bezpieczeństwo cybernetyczne wymaga posiadania specyficznych zdolności cybernetycznych zarówno do obrony, jak i do ataku – powiedział Waldemar Szulik. Zależność systemów dowodzenia od wymiany informacji poprzez cyberprzestrzeń zwiększa podatność na oddziaływania przeciwnika. Ponadto prowadzanie skutecznych działań wymaga, przynajmniej czasowej, dominacji w cyberprzestrzeni. Działania w cyberprzestrzeni będą więc poprzedzać i warunkować prowadzenie działań bojowych – dodał.

Zobacz także