Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco partnerem Zachodniopomorskiego Konwentu Informatyków

Celem organizowanych cyklicznie Konwentów Informatyków i Administracji jest wsparcie samorządu terytorialnego w rozwiązywaniu merytorycznych problemów. Ich organizatorem jest Szczeciński Park Naukowo-Technologiczny – Technopark Pomerania, a jednym z partnerów – Asseco Data Systems. 

Technopark Pomerania jako pomysłodawca Konwentów Informatyków i Administracji współpracuje z jednostkami administracji publicznej organizując praktyczne warsztaty zlokalizowane w różnych województwach. Organizowane są z myślą m.in. o starostach, burmistrzach, wójtach, sekretarzach, a także  informatykach, dyrektorach i naczelnikach działów IT i innych osób odpowiedzialnych za informatyzację w administracji publicznej.

Odbywający się pod patronatem m.in. Ministerstwa Cyfryzacji XIII Zachodniopomorski Konwent Informatyków i Administracji odbył się w dniach 13-14 października 2019 r. w Rewalu. Uczestnicy wzięli udział w wykładach i dyskusjach poświęconych takim tematom jak RODO, Smart City, eDowód, czy elektronizacja zamówień publicznych. Paweł Sokołowski, Dyrektor ds Rozwoju w Obszarze Smart City przedstawił zagadnienie zaawansowanej analityki obrazu w systemach monitoringu miejskiego.

Zobacz także