Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Dlaczego tak? Smart City

W 2050 r. w miastach będzie mieszkało ponad 5 mld ludzi. To dwa razy więcej niż w 2009 r. Oczekuje się, że wydatki na technologię w ramach Smart City w 2023 r. wyniosą blisko 190 mld USD*. Jak konstruować miasta przyszłości? Jakich innowacji potrzebują? M.in. o tym rozmawiali Robert Kobylański, Wiceprezes Zarządu, Asseco Data Systems oraz Robert Stanilewicz w programie „Dlaczego Tak”, w którym w prostych słowach opowiadamy o cyfryzacji biznesu i nie tylko.

Rosnąca liczba mieszkańców powoduje rosnącą ilość odpadów, wzrost zapotrzebowania na wodę, energię, również wzrost przestępczości. Należy temu oczywiście przeciwdziałać. W ten sposób powstała koncepcja Smart City, która skupia działania z wielu obszarów, tak aby uczynić miasta bardziej przyjaznymi i wygodnymi do życia – powiedział Robert Kobylański. Koncepcja ta obejmuje wszystkie sfery, które składają się na jakość życia począwszy od ekologii poprzez mobilność, czyli łatwości poruszania się po mieście, kończąc na rozwoju gospodarczym. Najważniejszą częścią miasta są oczywiście ludzie, dlatego Smart City ma stanowić wsparcie dla ich edukacji, kreatywności, produktywności, jak również podnosić poziom życia – dodał.

Chcesz dowiedzieć się więcej o technologiach wykorzystywanych w Smart City? Zapraszamy do obejrzenia rozmowy!

* Źródło: Statista

Zobacz także