Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco partnerem Forum Technologii Bankowości Spółdzielczej

Rola banków spółdzielczych w implementacji Tarczy PFR czy działania Krajowej Izby Rozliczeniowej w ramach wsparcia tego procesu to tylko niektóre zagadnienia poruszone podczas Forum Technologii Bankowości Spółdzielczej. Spotkanie w formie webinaru odbyło się 14 maja br. i zgromadziło blisko 1700 uczestników. Jednym z prelegentów był Maciej Kurek, Opiekun Produktu w Asseco, który przedstawił korzyści, jakie daje automatyzacja obsługi subwencji.

Instytucje państwowe przygotowały szereg form wsparcia dla przedsiębiorców, którzy odczuli negatywne skutki pandemii koronawirusa. Firmy mogą skorzystać z tych subwencji m.in. za pośrednictwem lokalnego sektora finansowego, który odpowiada za obsługę od 16 proc. do 18 proc. podmiotów z segmentu MŚP i mikro, funkcjonujących na polskim rynku.

Asseco natychmiast zareagowało na nowe zmiany prawne i rozbudowało swój system Asseco ARS (Authority Requests and Data Services) o moduł dedykowany obsłudze subwencji w ramach Tarczy Finansowej PFR.

Już 142 banki spółdzielcze korzystają z systemu Asseco ARS, a 101 zamówiło automatyzację obsługi subwencji w Programie Tarcza PFR – powiedział Maciej Kurek. Rozwiązanie Asseco umożliwia w pełni automatyczny proces obsługi procesu udzielania i rozliczania subwencji, jak również automatyczne, kompleksowe raportowanie i udostępnianie wymaganych prawem usług dla klientów banku – dodał.

Maksymalne skrócenie i uproszczenie procesu obsługi subwencji pozwala bankom szybko i skutecznie udostępniać środki finansowe dla przedsiębiorców, jak również spełnić wymagania nałożone przez regulatorów prawa bankowego.

W spotkaniu, którego organizatorami są Centrum Prawa Bankowego i Informacji oraz „Miesięcznik Finansowy BANK”, udział wzięli m.in. przedstawiciele Polskiego Funduszu Rozwoju i Banku Gospodarstwa Krajowego oraz Krajowej Izby Rozliczeniowej. Asseco jest partnerem generalnym Forum Technologii Bankowości Spółdzielczej.

Zobacz także