Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Adam Góral z Nagrodą Polskiej Rady Biznesu

Prezes Asseco zdobył Nagrodę PRB w kategorii „Sukces” im. Jana Kulczyka. Kapituła konkursu wyróżniła Adama Górala za zrealizowanie spektakularnego projektu biznesowego, który wywarł trwały wpływ na polski rynek.

Ogromnie dziękuję kapitule, że dostrzegliście te 30 lat wytężonej pracy, by rzeczywiście być ambasadorami polskiej informatyki na całym świecie. Ogromnie dziękuję swojemu zespołowi, działamy w ponad 50 krajach i codziennie każda z tych osób, z tych 27 tysięcy pracuje na to, by ten nasz brand był rozpoznawalny – powiedział Adam Góral. Dziękuję swoim partnerom biznesowym tym, którzy byli ze mną kiedyś i tym, którzy są ze mną dzisiaj. Polskiemu rynkowi kapitałowemu, bo bez tego polskiego rynku Polak z Rzeszowa nie byłby w stanie zrealizować takiej pięknej wizji – dodał.

Dziś Asseco jest nie tylko największą firmą IT w Polsce i regionie Europy Środkowo-Wschodniej, ale globalnym graczem, obecnym w ponad 55 państwach. Rozwija się organicznie, jak i poprzez akwizycje, których od 2004 roku odbyło się już ponad 80. Wybrane spółki z Grupy obecne są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i Tel Awiwie oraz NASDAQ.

Adamowi Góralowi udało się stworzyć stabilną firmę, która od lat generuje wartość dla swoich akcjonariuszy. W 2019 r. przychody Grupy Asseco ze sprzedaży przekroczyły poziom 10 mld zł, z czego 89% pochodziło z działalności międzynarodowej. Z kolei zysk operacyjny za ten okres to 976 mln zł.

Nagroda Polskiej Rady Biznesu jest przyznawana od 2012 roku. Tym prestiżowym wyróżnieniem honorowane są osoby, które dzięki swojej wytrwałości, odwadze i przedsiębiorczości potrafią w znaczący sposób wpływać na otaczającą ich rzeczywistość gospodarczą i społeczną.

Zobacz także