Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco wspiera banki spółdzielcze w obsłudze wniosków antykryzysowych

Klienci Banków Spółdzielczych, posiadający bankowość internetową w Centrum Usług Internetowych Asseco, mają możliwość składania online wniosków o pomoc w ramach programu Tarcza Finansowa PFR. Funkcjonalność została udostępniona w systemie bankowości elektronicznej 29 kwietnia.  

Udostępnienie klientom banków spółdzielczych możliwości składania wniosków o wsparcie antykryzysowe poprzez ich bankowość internetową udało się przeprowadzić w rekordowo krótkim czasie. Cieszę się, że nowoczesne technologie mogą po raz kolejny wspierać naszych Klientów w tak trudnym okresie  i przysłużyć się do minimalizowania skutków pandemii. – powiedział Marcin Chrobot, Dyrektor Działu Sprzedaży w Pionie Banków Spółdzielczych w Asseco Poland.

Asseco tworzy oprogramowanie dla banków spółdzielczych od blisko 30 lat. Są to zarówno kompleksowe rozwiązania informatyczne, jak i specjalistyczne systemy usprawniające pracę banków. Systemy Asseco są wdrażane w modelu on-premise, wykorzystując instalacje lokalne, jak również w chmurze. Banki spółdzielcze posiadają obecnie ponad 200 instalacji systemów Asseco w modelu SaaS.  Tworzenie oprogramowania dla banków należy do kluczowych obszarów działalności Asseco Poland, które w swojej ofercie posiada rozwiązania, odpowiadające na najnowsze trendy w światowej bankowości.

Zobacz także