Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco wspiera banki spółdzielcze w obsłudze Tarczy 4.0.

Banki spółdzielcze, współpracujące z Asseco, są już gotowe do obsługi Tarczy antykryzysowej 4.0. Dzięki przygotowanemu rozwiązaniu ich klienci firmowi mogą skorzystać z dopłaty do oprocentowania kredytów bankowych udzielanych w celu zapewnienia przedsiębiorcom płynności finansowej.

Rząd przeznaczył ponad pół miliarda złotych dopłaty do oprocentowania kredytów dla firm dotkniętych skutkami pandemii koronawirusa – powiedział Marcin Chrobot, Dyrektor Działu Sprzedaży w Pionie Banków Spółdzielczych w Asseco Poland. Jest to ogromna skala pomocy, która powinna w jak najkrótszym czasie trafić do przedsiębiorców. Cieszymy się, że możemy ten proces usprawnić i przyśpieszyć dzięki rozwiązaniu, które pozwala firmowym klientom banków spółdzielczych ubiegać się o dopłaty – dodał.

Jest to już kolejne rozwiązanie, które Asseco przygotowało dla banków spółdzielczych w ramach działań związanych z pandemią COVID-19. Już w kwietniu br. klienci banków spółdzielczych, posiadających bankowość internetową w Centrum Usług Internetowych Asseco, mieli możliwość składania online wniosków o pomoc w ramach programu Tarcza Finansowa PFR.

Zobacz także