Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco Open Day

Pod koniec maja w rzeszowskim biurze Asseco odbyło się Asseco Open Day. Były to całodniowe warsztaty, prowadzone przez specjalistów Asseco. W wydarzeniu wzięło udział 25 studentów Politechniki Rzeszowskiej. Akcja odbyła się w ramach programu Asseco 3P.

 

Podczas Round Tables, studenci mieli możliwość porozmawiania z prelegentami o programowaniu Java, testowaniu oprogramowania, analizie biznesowej, kierowaniu projektem oraz procesie rekrutacji. Ponadto odbyła się krótka prezentacja dotycząca programu Asseco 3P, jak również prezentacja Iwony Jeszkie, HR Business Partnera na temat firmy. Kolejny punkt programu stanowiły Case Study, które odbywały się w małych, wcześniej zdefiniowanych grupach i pod nadzorem dedykowanego specjalisty Asseco. Uczestnicy mieli okazję zmierzyć się z zadaniami i problemami, z którymi na co dzień muszą radzić sobie pracownicy firmy.

 

Na zakończenie spotkania, wszyscy otrzymali certyfikaty, potwierdzające udział w warsztatach.

 

Asseco 3P to projekt realizowany przez studentów na własnych uczelniach. Partner Asseco 3P sam kreuje i prowadzi projekty, które promują polską informatykę. Ideą programu jest wsparcie działań edukacyjnych studentów związanych z kierunkami informatycznymi. Jedną z inicjatyw podejmowanych w ramach programu są, organizowane na różnych polskich uczelniach, Asseco Open Day.

Zobacz także