Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Żeglarskie Mistrzostwa

W dniach 18-21 czerwca odbyły się XX Międzynarodowe Żeglarskie Mistrzostwa Polski Branży Teleinformatycznej IT CUP 2015. Regaty odbyły się na jeziorze Tałty w Ekomarinie Sunport w Starych Sadach, a załogi ścigały się na turystycznych jachtach kabinowych typu Twister 26. Zawody integrują środowisko teleinformatyczne, przyciągając żeglarzy z całej Polski. Załoga Asseco od wielu lat uczestniczy w tym wydarzeniu. W tym roku reprezentowali nas:  Jacek Siutkowski, Kamil Politowski, Maciej Nicewicz i Marzena Gronkiewicz.

 

Wyścigi odbywały się w bardzo trudnych i zmiennych warunkach atmosferycznych. Wszystkim sternikom największe problemy sprawiał wiatr, który albo ustawał, albo w najmniej oczekiwanych momentach odkręcał nawet o 180 st. Rozpiętości, powodując stratę nawet o kilka pozycji.

 

Drugiego dnia zawodów Jacek Siutkowski przekazał stery młodemu pokoleniu żeglarzy Asseco – w osobie Kamila Politowskiego.

 

W ostatnim biegu zmienił się wiatr, więc podjąłem próbę wystartowania na lewym halsie, co wiązało się z ryzykiem dawania pierwszeństwa pozostałym uczestnikom regat, którzy wystartowali spod łodzi komisji sędziowskiej – powiedział Kamil Politowski, Programista w  Pionie Rynku Kapitałowego. Mój plan prawie się udał, ale niestety  w ostatniej chwili na kursie pojawiła się łódka turystyczna, która zmusiła mnie do nieplanowanego zwrotu i w konsekwencji utraty pozycji lidera – dodał.

 

Ten manewr kosztował żeglarzy Asseco spadek w klasyfikacji o trzy pozycje. W niedzielę nasza załoga nie dostała niestety szansy na rewanż. Brak wiatru zmusił bowiem organizatorów do odwołania ostatnich wyścigów.

 

Po dzielnych zmaganiach z kapryśną aurą załoga Asseco Poland S.A. zajęła 8. miejsce w klasyfikacji końcowej

 

Pełna fotorelacja na stronie: http://www.itcup.pl/galeria-zdj–.html