Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco na Zgromadzeniu Plenarnym Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich

W dniach 4-6 grudnia 2019 w Białowieży odbyły się obrady Prezydium i Zgromadzenia Plenarnego Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP). W spotkaniu wzięło udział 150 przedstawicieli uczelni z całego kraju. W tym wyjątkowym wydarzeniu, jako jedyny przedstawiciel spoza świata nauki, wzięło udział Asseco Data Systems.

Powołana w 1997 r. Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich zrzesza 108 szkół wyższych, w tym 12 uczelni niepublicznych. Celem KRASP jest inspirowanie i koordynowanie współdziałania uczelni w Polsce, a także reprezentowanie wspólnych interesów uczelni akademickich. Konferencja podejmuje działania prowadzące do stworzenia efektywnego i zintegrowanego systemu edukacji w naszym kraju oraz działa na rzecz rozwoju szkolnictwa wyższego, nauki i kultury. Ważną dla polskiego szkolnictwa rolę odegrała m.in. poprzez rządowe konsultacje przy tworzeniu tzw Konstytucji dla Nauki. Współpracuje również z Asseco, które stworzyło program „Asseco Dla Uczelni”, który kompleksowo wspiera uczelnie i poprawia efektywność ich funkcjonowania za pomocą unikalnych rozwiązań IT.

„Jesteśmy zaszczyceni możliwością uczestnictwa w kolejnym spotkaniu przedstawicieli czołowych polskich szkół wyższych, zwłaszcza że byliśmy tam jedynym podmiotem, który nie reprezentował żadnej z nich. Jest to dla nas niepowtarzalna okazja, aby rozmawiać o potrzebach polskiego szkolnictwa i wspólnie wypracowywać skuteczne sposoby wspierania ich efektywności. Wdrożone przez nas do tej pory projekty pokazują, że rozwiązania IT mogą z powodzeniem wspierać nie tylko zarządzanie uczelnią, ale również sam proces nauczania”. – powiedział  Daniel Lala, Wiceprezes Zarządu Asseco Data Systems.

W 4-6 grudnia 2019 w odbywającym się w Białowieży obradach Prezydium i Zgromadzenia Plenarnego KRASP wzięło udział 150 przedstawicieli uczelni z całego kraju. Gospodarzem spotkania był Rektor Politechniki Białostockiej, która obchodziła w tym roku jubileusz 70-lecia, prof. Lech Dzienis. Obradom przewodniczył Rektor Politechniki Warszawskiej prof. dr hab. inż. Jan Szmidt. W organizowanym przez Politechnikę Białostocką spotkaniu udział bierze blisko 150 przedstawicieli uczelni z całego kraju.

„Obrady Prezydium i Zgromadzenia Plenarnego KRASP są okazją do omówienia istotnych zagadnień związanych z system szkolnictwa wyższego i nauki oraz działalnością polskich uczelni. Innowacyjne projekty technologiczne wdrażane są w coraz większej ilości szkół wyższych. Bardzo mnie to cieszy, gdyż innowacje przybliżają nas do czołowych uczelni zagranicznych” – powiedział prof.dr hab. Tomasz Szapiro, członek Prezydium KRASP, rektor SGH w latach 2012-2016.

Zobacz także