Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco na targach Kariera IT

Podczas targów pracy „Kariera IT”, które odbyły się 18 listopada w Gdańsku Asseco reprezentował zespół w składzie: Marek Cichosz, Kierownik Zespołu w Pionie Rynku Kapitałowego, który poprowadził prezentację pt. „Praca zdalna – benefit czy niekoniecznie”. A na pytania dotyczące na przykład możliwości rozwoju w Asseco odpowiadała Weronika Szczubełek, Specjalista ds. Personalnych z Działu Personalnego.

 

Po mojej prezentacji wielu uczestników podzieliło się swoimi doświadczeniami w zakresie pracy zdalnej. Dla jednych jest to wartościowy benefit, ale nie brakowało też opinii, że pracując zdalnie trudniej czerpać wiedzę od starszych stażem kolegów. Niektórzy też mieli trudności z efektywnością i motywacją w domowym zaciszu zwłaszcza, gdy obecni byli inni członkowie rodziny – powiedział Marek Cichosz.

 

Mieliśmy możliwość porozmawiania z ponad setką uczestników, większość z nich ma za sobą już pierwsze doświadczenia komercyjne, szczególnie z Javą i C# dlatego szukają dla siebie miejsca do dalszego rozwoju i pracy przy ciekawych projektach i pod okiem doświadczonych mentorów. Asseco ma w tych obszarach wiele do zaoferowania, dlatego z targów wróciliśmy z kilkudziesięcioma kontaktami – dodała Weronika Szczubełek.

 

Kariera IT to cykl wydarzeń skierowanych do profesjonalistów, którzy wiążą swoją karierę zawodową z branżą IT. W ich trakcie odbywają się zarówno prelekcje, jak i pokazy najnowszych technologii. Asseco było srebrnym partnerem tegorocznych targów.

 

Zobacz także