Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco czeka na studentów z całej Polski

Marzec to intensywny czas dla studentów, absolwentów oraz pracodawców, gdyż wówczas odbywają się liczne targi pracy. Asseco jest oczywiście obecne na tych wydarzeniach. Ostatnio nasza reprezentacja pojawiła się na XIX Inżynierskich Targach Pracy i Przedsiębiorczości w Gliwicach, Inżynierskich Targach Pracy na Politechnice Gdańskiej oraz Targach Pracy na Wydziale MiM Uniwersytetu Warszawskiego.

 

Mnóstwo pytań na temat staży wakacyjnych zadawali uczestnicy XIX Inżynierskich Targów Pracy i Przedsiębiorczości, które odbyły się 6.03 w Ośrodku Sportu Politechniki Śląskiej. Obecni na miejscu pracownicy działu HR opowiadali im na temat płatnych staży w ramach programu Asseco Starter. Studenci chcieli dowiedzieć się, jakie ścieżki rozwoju zawodowego przygotowało dla nich Asseco oraz poznać tajniki rekrutacji.

 

Dwa dni później odbyły się także Inżynierskie Targi Pracy na Politechnice Gdańskiej oraz Targi Pracy na Wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego. Organizatorem gdańskich targów była studencka organizacja BEST, której aktywnym działaczem jest Partner Asseco 3P – Kornel Breńkacz.

 

To był bardzo aktywny dzień, który zaowocował licznymi aplikacjami do programu stażowego i spotkaniem wielu interesujących kandydatów – powiedział Maciej Białas, Specjalista ds. Personalnych, Asseco Poland. Udział w targach jest dla mnie zawsze bardzo istotnym doświadczeniem, gdyż pozwala nawiązać bezpośredni kontakt ze studentami i poznać ich oczekiwania – dodał.

 

W tym samym czasie w Warszawie nasz zespół udzielał informacji studentom i absolwentom zainteresowanym zdobywaniem doświadczenia w zakresie analizy biznesowo-systemowej. Uczestnicy chcieli dowiedzieć się, jak najwięcej na temat pracy w Asseco i branży IT.

 

Asseco przygotowuje się także do udziału w Warszawskich Dniach Informatyki oraz konferencji Inspiring Solutions i targach pracy na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

 

 

 

Zobacz także