Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco na Kongresie Gospodarczym Lubuskie 2019

Wiodącym tematem dwudniowej konferencji gospodarczej, która odbyła się w dniach 10-11 października 2019 r. w Zielonej Górze, była ekologia i związane z nią wyzwania dla współczesnych miast. Promowane przez Asseco podejście „Smart City 4.0” przedstawił tam Paweł Sokołowski, Dyrektor w Pionie Cyfrowej Infrastruktury Miejskiej Asseco Data Systems.

Dwudniowy kongres był okazją do wymiany doświadczeń pomiędzy samorządowcami, a przedstawicielami biznesu oraz rozmów o problemach, trendach i wyzwaniach zarówno dla regionu, jak i całego kraju. Wykład inauguracyjny pt. „Od czego zależy dalszy rozwój Polski” wygłosił prof. Leszek Balcerowicz. Wśród poruszanych w poszczególnych panelach wątków znalazły się nowoczesne technologie, rozwój przedsiębiorczości, a także – ze względu na specyfikę regionu, przemysł winiarski.

Ekspert Asseco wziął udział w dyskusji poświęconej odpowiedzialnemu kreowaniu przestrzeni miejskiej. Przedstawił również prezentację nt zrównoważonego rozwoju oraz miejskiej mobilności w kontekście normy ISO 37120.

„2019 to początek ery Smart City 4.0. Potrzeby miast i obywateli ewoluują, a smart city to coraz szersze pojęcie. Mieści się w nim m.in. zagadnienie płatności za transport publiczny, który jest jednym z 17 obszarów jakości życia w mieście według unijnej normy ISO37120 i musi wymieniać dane z pozostałymi obszarami: ekologią, energią, gospodarowaniem odpadami, bezpieczeństwem”

Paweł Sokołowski, Dyrektor w Pionie Cyfrowej Infrastruktury Miejskiej, Asseco Data Systems.

Organizatorem Kongresu Gospodarczego Lubuskie 2019 był Urząd Marszałkowski w Zielonej Górze.

 

Zobacz także