Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco otworzyło pracownię komputerową w zabrzańskim Centrum Symulacji Medycznej

Śląski Uniwersytet Medyczny (SUM) wspólnie z Asseco uruchomił pracownię do nauki praktycznej obsługi systemu informatycznego dla szpitali – Asseco Medical Management Solutions (AMMS). Tym samym SUM, będzie pierwszą uczelnią w Polsce, która zapewni studentom dostęp do oprogramowania na co dzień wykorzystywanego w dużych placówkach służby zdrowia. Pracownia będzie działać w ramach nowo otwartego Centrum Symulacji Medycznej w Zabrzu. Inauguracja jednostki odbyła się 22 października 2018 r.

Kiedy 6 lat temu otwieraliśmy pierwsze Centrum Symulacji Medycznej w Katowicach, nauczanie z wykorzystaniem symulacji medycznej dopiero w Polsce raczkowało. Wiele osób sceptycznie podchodziło do pomysłu, by przedkliniczną naukę zawodu studenci odbywali, jak to się często mawiało – na ”lalkach”. Dziś nikt już chyba nie ma wątpliwości, że kształcenie metodą symulacji jest sprawdzoną i niezastąpioną formą wdrażania do zawodu lekarza, dentysty, pielęgniarki, położnej czy ratownika medycznego – powiedział prof. Przemysław Jałowiecki, Rektor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

 

Jest to pierwszy tego typu projekt, który realizujemy wspólnie z uczelnią medyczną. Dzięki partnerstwu ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym przyszli lekarze będą mieli możliwość zdobycia praktycznych umiejętności korzystania z narzędzi informatycznych, z którymi spotkają się w swojej pracy w szpitalu – powiedział Krzysztof Groyecki, Wiceprezes Zarządu Asseco Poland.

Oprócz pracowni komputerowej, którą uruchomiło Asseco, Centrum Symulacji Medycznej w Zabrzu oferuje studentom 7 sal symulacyjnych, które wyposażono w nowoczesne fantomy oraz pracownię do nauki radiologii, gdzie zainstalowano ekrany 5K.

Więcej informacji można przeczytać na stronie: www.um.zabrze.pl

Zobacz także