Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco na Forum Bankowości Spółdzielczej

Asseco było Partnerem 10. edycji Forum Technologii Bankowości Spółdzielczej, które odbyło się w dniach 23-24 kwietnia br. w Warszawie. Konferencja była dobrą okazją m.in. do wymiany wiedzy na temat najnowszych rozwiązań informatycznych dedykowanych dla sektora bankowego.

W ramach Forum, prezentację „PSD2 w Centrum Usług Internetowych“ wygłosił Andrzej Nowakowski, Dyrektor Pionu Banków Spółdzielczych w Asseco Poland. W swoim wystąpieniu przedstawił zakres obowiązywania dyrektywy PSD2, sposób implementacji jej zapisów w rozwiązaniach Asseco oraz harmonogram wdrożenia, który wzbudził szczególne zainteresowanie słuchaczy. Prelegent obalił popularny pogląd, iż banki muszą być gotowe na PSD2 od 14 września 2019 roku. Podkreślił, że rzeczywisty termin, w jakim powinny one dostosować się do nowych wymogów to maksymalnie 14 marca 2019 roku.

Informacja o sposobie realizacji i stanie prac nad implementacją zapisów dyrektywy w Centrum Usług Internetowych dała klientom Asseco pewność, że dostawca przeprowadzi ich przez PSD2 w sposób bezpieczny i terminowy.
W trakcie konferencji odbył się konkurs dla uczestników Forum, którego bohaterem była aplikacja mobilna mToken Asseco MAA.

Aplikacja mToken Asseco MAA pozwala na obniżenie kosztów związanych z autoryzacją i komunikacją z klientami. Dzięki niej przepisywanie kodów generowanych przez tokeny sprzętowe lub otrzymywanie komunikatów SMS zostało zastąpione komunikatami PUSH. Aplikacja pozwala na tzw. silne uwierzytelnianie, które gwarantuje wyższy poziom wiarygodności i odporności na nadużycia finansowe. Spełnia tym samym zalecenia dyrektywy PSD2 – powiedział Andrzej Nowakowski.

Organizatorem Forum Technologii Bankowości Spółdzielczej był Związek Banków Polskich. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele kadry zarządzającej, dyrektorzy banków spółdzielczych zainteresowani rozwojem nowych technologii w systemach bankowych.

Relacja z forum

Zobacz także